Профил на менаџерот: Nicolae Valentin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nicolae Valentin
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 21, 2006
Последна интеракција: Јан 18 2020, 10:05:07
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (976)
Освоени поени:0 (1056)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (43)
Пол-позиции:0 (27)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: 0 (1.08)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(59/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nicolae Valentin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 2, Трка 1
Број на најавувања:3811
Време поминато на ГПРО:579.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 133
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Christian Walker (89)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Romanian Dream Team
Екипен пласман:641
Поени на тимот:5.6001

Спонзори

USUAG (R133) - 7 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-133 7 0 0 0 0 22 16 1.38 R1 4785 Pipirelli $15.953.466 Задржи група
72 R-133 10 0 1 1 1 22 14 1.57 SF 5940 Pipirelli $31.497.101 Задржи група
71 R-133 16 0 0 0 0 1 15 0.07 QF 5473 Pipirelli $8.101.297 Задржи група
70 R-133 16 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 4915 Pipirelli $18.260.670 Задржи група
69 R-133 10 0 0 0 0 9 15 0.6 SF 5643 Pipirelli $9.485.917 Задржи група
68 R-133 7 0 1 0 2 36 14 2.57 QF 6053 Pipirelli $6.393.085 Задржи група
67 R-133 14 0 0 1 0 9 15 0.6 R2 5529 Pipirelli $17.432.871 Задржи група
66 R-133 15 0 0 0 0 4 13 0.31 R2 6997 Pipirelli $20.314.091 Задржи група
65 R-133 11 0 1 0 0 16 14 1.14 R2 6093 Pipirelli $32.626.024 Задржи група
64 R-133 5 0 0 0 2 33 15 2.2 SF 5755 Pipirelli $12.552.946 Задржи група
63 R-188 9 0 0 0 2 19 17 1.12 F 3467 Pipirelli $7.498.616 Задржи група
62 R-188 10 0 0 2 0 16 12 1.33 R2 7000 Pipirelli $7.084.753 Задржи група
61 R-188 19 0 0 0 0 3 11 0.27 R1 7697 Pipirelli $18.343.625 Задржи група
60 R-188 10 1 3 0 1 29 13 2.23 SF 6791 Pipirelli $6.588.650 Задржи група
59 R-188 9 0 0 0 0 18 13 1.38 R1 6779 Pipirelli $31.766.005 Задржи група
58 R-188 15 0 0 0 0 0 8 0 R2 8529 Pipirelli $29.792.836 Задржи група
57 R-188 17 0 0 0 0 3 15 0.2 R1 6148 Pipirelli $18.485.508 Задржи група
56 A-45 33 0 0 0 0 0 11 0 R1 7838 Pipirelli $9.080.958 Испаднат
55 A-45 27 0 0 0 0 0 14 0 R1 7079 Pipirelli $15.226.051 Задржи група
54 R-276 2 1 11 5 0 101 17 5.94 W 3318 Pipirelli $30.206.569 Промовиран
53 R-276 6 0 0 0 0 26 10 2.6 R1 9129 Pipirelli $22.567.611 Задржи група
52 R-276 11 0 0 0 0 13 16 0.81 R2 - Pipirelli $18.065.115 Задржи група
51 R-276 9 0 1 6 0 31 16 1.94 R2 - Pipirelli $62.526.859 Задржи група
50 R-276 9 0 1 2 1 42 17 2.47 R1 2340 Pipirelli $827.629 Задржи група
49 A-33 36 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $7.594.415 Испаднат
48 R-319 5 0 2 1 0 47 14 3.36 R1 - Pipirelli $13.865.135 Промовиран
47 R-319 12 0 0 0 0 13 14 0.93 R1 - Pipirelli $1.499.354 Задржи група
46 R-319 10 0 1 3 0 23 15 1.53 SF - Pipirelli $6.829.324 Задржи група
45 R-319 6 0 0 0 0 42 15 2.8 QF - Pipirelli $40.243.301 Задржи група
44 R-319 8 0 0 4 0 18 15 1.2 R1 - Pipirelli $44.595.256 Задржи група
43 R-319 11 0 0 1 0 10 14 0.71 QF - Pipirelli $8.678.713 Задржи група
42 R-319 15 0 1 0 0 12 16 0.75 QF - Pipirelli $11.769.899 Задржи група
41 R-319 10 0 0 0 0 23 16 1.44 SF - Pipirelli $17.203.397 Задржи група
40 A-124 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 2310 Pipirelli $-22.408.531 Испаднат
39 R-60 5 0 4 0 0 56 17 3.29 QF ? Pipirelli $24.955.266 Промовиран
38 R-60 16 0 0 0 0 4 12 0.33 R2 - Pipirelli $32.605.498 Задржи група
37 R-60 23 0 0 0 0 0 12 0 R2 - Pipirelli $33.987.421 Задржи група
36 R-60 22 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Pipirelli $-1.787.644 Задржи група
35 R-60 16 0 0 0 0 8 14 0.57 R1 - Pipirelli $28.211.916 Задржи група
34 R-60 13 0 0 0 0 11 16 0.69 R2 - Pipirelli $32.823.533 Задржи група
33 R-60 19 0 0 0 0 4 15 0.27 QF - Pipirelli $18.373.700 Задржи група
32 R-60 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2531 Pipirelli $10.798.570 Задржи група
31 R-60 6 0 2 0 0 43 17 2.53 QF 2232 Pipirelli $5.108.014 Задржи група
30 R-60 18 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 - Pipirelli $-11.882.882 Задржи група
29 R-60 8 0 0 0 0 24 15 1.6 QF - Pipirelli $13.562.679 Задржи група
28 R-60 7 0 1 0 0 37 16 2.31 R2 - Pipirelli $2.872.945 Задржи група
27 R-60 22 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $12.455.278 Задржи група
26 R-60 11 1 2 0 0 21 16 1.31 R2 - Pipirelli $-955.346 Задржи група
25 R-60 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 2053 Pipirelli $10.995.930 Задржи група
24 R-60 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $-4.079.312 Задржи група
23 R-60 11 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 1709 Pipirelli $-662.921 Задржи група
22 R-60 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1763 Pipirelli $13.086.146 Задржи група
21 R-60 24 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $19.455.575 Задржи група
20 R-60 16 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 2085 Pipirelli $-13.317.777 Задржи група
19 R-60 5 1 5 1 1 62 17 3.65 QF 1212 Pipirelli $-8.983.348 Задржи група
18 R-60 6 1 4 0 3 47 17 2.76 SF ? Pipirelli $465.328 Задржи група
17 R-60 12 0 0 0 0 12 17 0.71 QF ? Pipirelli $1.832.955 Задржи група
16 A-4 27 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $-26.293.387 Испаднат
15 R-65 4 1 1 0 1 39 17 2.29 - ? blank $1.266.574 Промовиран
14 R-65 23 0 0 0 0 2 11 0.18 - - blank $7.138.579 Задржи група
7-13 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
6 R-9 30 0 0 0 0 0 12 0 - - blank $-5.428.927 Задржи група
5 R-9 27 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $-24.204.052 Задржи група
4 R-9 21 0 0 0 0 1 16 0.06 - - blank $-1.450.334 Задржи група
3 R-9 21 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-13.450.857 Задржи група
2 R-9 24 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-3.452.320 Задржи група