Профил на менаџерот: Aleksandar Aleksandrov

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Aleksandar Aleksandrov
Држава: Бугарија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Апр 8, 2013
Последна интеракција: Вчера во 11:14:32
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (899)
Освоени поени:0 (2105)
Победи:0 (81)
Подиуми:0 (177)
Пол-позиции:0 (97)
Најбрзи круга:0 (48)
Просечно поени/трка: - (2.34)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

52% отклучени

(194/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Aleksandar Aleksandrov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 14
Број на најавувања:3843
Време поминато на ГПРО:1116.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 2
Позиција во сезоната:34
Пари: $??.???.???
Возач: Stephen Hobbs (164)
Технички Директор: Guy Bigois (94)
Екипа во целост:37
Гуми: blank
Име на тим: STR Sauber Team Racing
Екипен пласман:115
Поени на тимот:0

Спонзори

Adidash (A26) - 26 трки
Down Chemical (P24) - 16 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 M-2 16 1 1 0 1 10 17 0.59 - 301 Contimental $28.135.127 Задржи група
87 P-24 3 4 11 1 0 97 17 5.71 F 108 Badyear $89.056.104 Промовиран
86 P-24 5 2 5 0 3 47 17 2.76 - 302 Contimental $94.794.361 Задржи група
85 A-26 1 10 14 12 5 137 17 8.06 W 557 Pipirelli $146.714.116 Промовиран
84 A-26 6 0 1 0 0 38 17 2.24 R2 977 Pipirelli $84.207.654 Задржи група
83 A-26 13 0 0 0 0 9 17 0.53 SF 1579 Pipirelli $84.173.260 Задржи група
82 A-26 10 1 3 2 0 26 17 1.53 R2 2174 Pipirelli $83.448.248 Задржи група
81 A-26 5 0 3 0 0 39 17 2.29 R1 1367 Pipirelli $80.416.246 Задржи група
80 A-26 12 0 0 0 1 16 17 0.94 R1 1423 Pipirelli $57.061.029 Задржи група
79 A-26 15 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1613 Pipirelli $27.056.432 Задржи група
78 P-24 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 1778 Pipirelli $56.740.889 Испаднат
77 M-2 39 0 0 0 0 0 17 0 - 710 Avonn $14.706.543 Испаднат
76 M-2 20 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 139 Dunnolop $22.551.421 Задржи група
75 Elite 39 0 0 0 0 0 17 0 - 988 Pipirelli $62.739.625 Испаднат
74 M-5 3 2 3 2 0 51 17 3 SF 64 Hancock $15.373.389 Промовиран
73 M-5 20 0 1 0 0 8 17 0.47 QF 60 Dunnolop $45.672.957 Задржи група
72 P-3 2 5 13 5 2 122 17 7.18 W 80 Dunnolop $58.911.747 Промовиран
71 P-3 4 2 5 0 0 54 17 3.18 R2 374 Dunnolop $63.956.817 Задржи група
70 P-3 17 0 1 4 0 15 17 0.88 QF 615 Dunnolop $100.673.138 Задржи група
69 A-31 1 7 12 17 8 104 17 6.12 F 3873 Pipirelli $154.983.269 Промовиран
68 A-31 5 1 3 5 1 42 17 2.47 SF 1240 Pipirelli $88.245.015 Задржи група
67 P-22 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 731 Avonn $47.479.625 Испаднат
66 P-22 5 2 5 0 1 44 17 2.59 R1 325 Contimental $23.265.652 Задржи група
65 P-22 6 2 3 1 1 49 17 2.88 QF 607 Contimental $25.502.799 Задржи група
64 P-22 4 3 8 4 1 91 17 5.35 W 97 Dunnolop $62.860.963 Задржи група
63 P-22 5 1 3 3 0 46 17 2.71 R2 196 Avonn $64.963.342 Задржи група
62 P-22 9 0 3 0 0 25 17 1.47 - 3066 Avonn $88.828.043 Задржи група
61 A-24 1 12 16 14 10 156 17 9.18 W 406 Pipirelli $131.752.663 Промовиран
60 A-24 4 3 5 3 0 66 17 3.88 R1 1417 Pipirelli $95.003.105 Задржи група
59 A-24 9 0 1 0 0 25 17 1.47 R1 4368 Pipirelli $81.666.366 Задржи група
58 A-24 12 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 1301 Pipirelli $10.345.813 Задржи група
57 P-13 39 0 0 0 0 0 17 0 - 2240 Pipirelli $7.259.017 Испаднат
56 M-4 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1835 Pipirelli $9.850.377 Испаднат
55 M-4 14 1 2 0 0 18 17 1.06 R1 232 Badyear $13.812.476 Задржи група
54 M-4 15 1 1 0 0 13 17 0.76 R1 4224 Dunnolop $29.318.118 Задржи група
53 M-4 4 0 7 1 0 69 17 4.06 R1 15 Dunnolop $29.874.409 Задржи група
52 M-4 11 0 2 0 1 23 17 1.35 R1 114 Dunnolop $85.105.667 Задржи група
51 M-4 14 0 1 0 1 13 17 0.76 R2 169 Badyear $123.085.005 Задржи група
50 P-17 1 8 9 11 7 96 17 5.65 W ? Dunnolop $113.693.064 Промовиран
49 P-17 7 0 1 0 0 27 17 1.59 R1 181 Avonn $44.330.702 Задржи група
48 P-17 9 0 1 0 0 29 17 1.71 R2 254 Avonn $50.219.388 Задржи група
47 P-17 12 1 1 0 0 21 16 1.31 R1 - Avonn $33.108.873 Задржи група
46 A-89 2 4 5 0 2 68 16 4.25 W - Pipirelli $103.291.206 Промовиран
45 A-89 4 1 3 0 1 58 17 3.41 SF 690 Pipirelli $106.344.650 Задржи група
44 A-89 6 0 3 0 0 35 17 2.06 R1 ? Pipirelli $115.012.127 Задржи група
43 A-89 10 0 0 0 0 24 17 1.41 R1 ? Pipirelli $86.086.884 Задржи група
42 A-89 16 0 2 0 0 14 17 0.82 R1 1090 Pipirelli $65.111.070 Задржи група
41 A-89 22 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $63.526.875 Задржи група
40 A-89 7 1 1 0 1 27 16 1.69 R2 - Pipirelli $24.630.538 Задржи група
39 P-4 31 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Avonn $4.887.805 Испаднат
38 A-94 1 3 8 3 1 96 17 5.65 W ? Pipirelli $95.781.088 Промовиран
37 R-330 3 3 10 8 0 97 17 5.71 SF 1518 Pipirelli $43.740.632 Промовиран
36 R-330 9 0 0 1 0 22 15 1.47 R1 - Pipirelli $-1.857.949 Задржи група
35 R-330 26 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $20.957.492 Задржи група