Профил на менаџерот: Enrique Carpi

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Enrique Carpi
Држава: Чиле
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 13, 2013
Последна интеракција: Јул 11 2017, 23:12:21
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (20)
Освоени поени:0 (69)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (4)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (3.45)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(14/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Enrique Carpi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 16
Број на најавувања:125
Време поминато на ГПРО:62.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
60-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 R-193 17 0 0 0 0 2 1 2 - 8395 Pipirelli $20.624.000 Задржи група
37-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
36 R-348 5 3 4 0 2 67 15 4.47 QF - Pipirelli $-270.852 Задржи група
35 R-348 24 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $17.115.018 Задржи група