Профил на менаџерот: Tamás Végh

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Tamás Végh
Држава: Унгарија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 15, 2013
Последна интеракција: Денес во 08:11:51
Постови на форумот:27  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (693)
Освоени поени:138 (1484)
Победи:10 (67)
Подиуми:15 (134)
Пол-позиции:11 (87)
Најбрзи круга:7 (63)
Просечно поени/трка: 9.2 (2.14)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 15, 2018)
Достигнувања:

58% отклучени

(207/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Tamás Végh Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 17
Број на најавувања:6388
Време поминато на ГПРО:2806.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 85
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Arturo Brambilla (150)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:24
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Hungarian Crown 5
Екипен пласман:404
Поени на тимот:150.6669

Спонзори

Whirlpoles (A85) - 37 трки
St Geolge (A85) - 7 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-85 7 0 4 1 2 38 16 2.38 R1 3823 Pipirelli $66.224.848 Задржи група
74 A-85 16 0 1 0 1 6 17 0.35 R1 2419 Pipirelli $43.691.193 Задржи група
73 A-85 14 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1801 Pipirelli $51.064.716 Задржи група
72 A-85 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 1444 Pipirelli $86.474.039 Задржи група
71 A-85 20 0 0 1 1 5 17 0.29 R1 1901 Pipirelli $42.887.633 Задржи група
70 A-85 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 1162 Pipirelli $71.115.309 Задржи група
69 A-85 14 1 1 0 0 14 17 0.82 R1 1712 Pipirelli $37.476.398 Задржи група
68 P-12 38 0 0 0 0 0 17 0 - 2819 Pipirelli $40.821.579 Испаднат
67 M-1 40 0 0 0 0 0 17 0 - 1797 Pipirelli $64.141.140 Испаднат
66 Elite 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 616 Bridgerock $-23.084.807 Испаднат
65 Elite 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 146 Contimental $19.052.733 Задржи група
64 Elite 18 0 1 0 0 9 17 0.53 - 49 Contimental $34.935.493 Задржи група
63 Elite 24 0 0 0 0 5 17 0.29 - 2073 Contimental $24.408.669 Задржи група
62 Elite 21 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 213 Contimental $34.233.734 Задржи група
61 Elite 19 0 0 0 1 7 16 0.44 R1 1704 Contimental $50.753.926 Задржи група
60 M-3 2 5 9 6 5 84 17 4.94 SF 25 Dunnolop $77.526.655 Промовиран
59 M-3 5 3 4 2 2 38 17 2.24 R1 5098 Dunnolop $48.697.648 Задржи група
58 M-3 17 1 1 0 2 14 17 0.82 - 84 Dunnolop $45.996.985 Задржи група
57 P-18 1 9 12 12 4 121 17 7.12 W 1307 Dunnolop $90.103.905 Промовиран
56 P-18 5 2 6 3 2 51 17 3 R1 339 Dunnolop $56.344.712 Задржи група
55 P-18 9 0 1 0 0 20 17 1.18 SF 1523 Dunnolop $78.229.060 Задржи група
54 A-19 2 7 9 3 7 117 17 6.88 F 440 Pipirelli $118.802.453 Промовиран
53 A-19 8 1 3 0 0 29 17 1.71 R2 3140 Pipirelli $115.628.280 Задржи група
52 A-19 7 2 2 0 3 29 17 1.71 R2 ? Pipirelli $89.819.184 Задржи група
51 P-10 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $27.834.673 Испаднат
50 M-3 22 0 1 1 2 8 16 0.5 R2 - Contimental $-4.164.199 Испаднат
49 M-3 23 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 234 Dunnolop $6.845.259 Задржи група
48 M-3 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Dunnolop $2.678.142 Задржи група
47 M-3 19 0 0 0 1 9 17 0.53 R1 ? Badyear $22.637.494 Задржи група
46 M-3 17 0 1 1 1 14 17 0.82 R2 55 Dunnolop $54.706.671 Задржи група
45 P-18 1 4 14 10 7 116 17 6.82 W 34 Dunnolop $49.958.493 Промовиран
44 P-18 5 2 3 2 0 50 17 2.94 QF ? Avonn $36.340.505 Задржи група
43 P-18 4 2 4 2 1 58 17 3.41 F 153 Avonn $97.541.080 Задржи група
42 A-31 1 14 17 14 9 164 17 9.65 W 190 Pipirelli $44.590.110 Промовиран
41 A-31 5 1 5 8 2 53 17 3.12 R1 ? Pipirelli $22.455.674 Задржи група
40 A-31 7 0 4 1 0 43 17 2.53 R1 ? Pipirelli $29.065.019 Задржи група
39 A-31 12 0 0 0 1 16 17 0.94 R1 798 Pipirelli $39.368.544 Задржи група
38 A-31 19 0 0 0 0 4 17 0.24 - 1252 Pipirelli $20.370.024 Задржи група
37 R-313 2 3 9 9 0 93 17 5.47 QF 1644 Pipirelli $43.134.386 Промовиран
36 R-313 4 0 4 0 1 64 17 3.76 R1 1875 Pipirelli $-18.317.985 Задржи група
35 R-313 17 0 0 0 0 3 1 3 - - Pipirelli $16.169.852 Задржи група