Профил на менаџерот: Jukka Räty

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jukka Räty
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 10, 2008
Последна интеракција: Мар 31 2010, 11:43:21
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (107)
Освоени поени:0 (139)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (12)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (1.3)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(15/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jukka Räty Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 11, Трка 1
Број на најавувања:485
Време поминато на ГПРО:130.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
20-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
19 R-143 28 0 0 0 1 0 6 0 R1 - Pipirelli $14.598.554 Задржи група
18 R-143 21 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-7.429.093 Задржи група
17 R-143 9 1 4 0 1 41 16 2.56 QF - Pipirelli $-1.441.548 Задржи група
16 R-143 14 0 1 0 1 15 8 1.88 - - blank $8.213.247 Задржи група
15 A-40 29 0 0 0 0 0 9 0 - - blank $-23.217.956 Пензиониран
14 A-40 20 0 0 0 0 3 16 0.19 - - blank $2.961.396 Задржи група
13 R-92 1 6 7 0 5 79 17 4.65 - ? blank $8.544.471 Промовиран
12 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
11 R-44 26 0 0 0 1 1 16 0.06 - - blank $-14.703.904 Задржи група