Профил на менаџерот: Gonzalo Carrau

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Gonzalo Carrau
Држава: Уругвај
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 18, 2013
Последна интеракција: Денес во 04:06:05
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (625)
Освоени поени:0 (786)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (60)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: 0 (1.26)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

22% отклучени

(78/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gonzalo Carrau Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 35, Трка 17
Број на најавувања:7139
Време поминато на ГПРО:3104.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 35
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Koudai Fushida (106)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:18
Гуми: Pipirelli
Име на тим: URUGUAY Racing Team
Екипен пласман:231
Поени на тимот:240.667

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-35 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1734 Pipirelli $18.124.709 Задржи група
70 A-35 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1639 Pipirelli $12.723.581 Задржи група
69 A-35 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 4282 Pipirelli $10.076.633 Задржи група
68 A-35 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 2650 Pipirelli $3.380.531 Задржи група
67 P-21 35 0 0 0 0 0 16 0 R1 3888 Yokomama $13.801.337 Испаднат
66 P-21 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 356 Yokomama $13.361.092 Задржи група
65 P-21 15 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 266 Yokomama $17.813.893 Задржи група
64 P-21 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 357 Yokomama $17.702.677 Задржи група
63 P-21 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 3428 Yokomama $31.606.724 Задржи група
62 P-21 16 0 1 0 0 11 17 0.65 QF 319 Yokomama $61.419.737 Задржи група
61 A-115 1 7 13 8 6 116 17 6.82 F 4268 Pipirelli $91.347.587 Промовиран
60 A-115 6 1 3 1 0 48 17 2.82 QF 3422 Pipirelli $56.855.979 Задржи група
59 A-115 5 2 6 0 1 76 17 4.47 SF 781 Pipirelli $51.487.011 Задржи група
58 A-115 13 0 0 0 0 11 17 0.65 - 1591 Pipirelli $14.433.639 Задржи група
57 P-8 33 0 0 0 0 0 17 0 - 560 Dunnolop $13.294.382 Испаднат
56 A-93 3 1 6 0 1 55 17 3.24 R2 843 Pipirelli $42.116.318 Промовиран
55 A-93 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1451 Pipirelli $35.371.221 Задржи група
54 A-93 8 1 2 1 0 34 17 2 QF 821 Pipirelli $36.831.327 Задржи група
53 A-93 11 0 1 0 0 32 17 1.88 QF 3716 Pipirelli $14.391.249 Задржи група
52 A-93 13 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $28.399.200 Задржи група
51 A-93 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $54.090.691 Задржи група
50 A-93 22 0 0 0 0 5 17 0.29 QF ? Pipirelli $27.709.974 Задржи група
49 P-25 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Yokomama $6.763.002 Испаднат
48 A-110 3 1 4 1 2 59 17 3.47 SF 646 Pipirelli $56.039.899 Промовиран
47 A-110 14 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 836 Pipirelli $86.749.973 Задржи група
46 A-110 7 0 3 1 0 40 17 2.35 W 574 Pipirelli $49.048.890 Задржи група
45 A-110 4 0 3 1 0 49 17 2.88 R2 550 Pipirelli $27.448.937 Задржи група
44 A-110 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 1063 Pipirelli $17.972.926 Задржи група
43 A-110 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1144 Pipirelli $21.750.388 Задржи група
42 A-110 15 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $9.972.423 Задржи група
41 A-110 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1002 Pipirelli $23.639.383 Задржи група
40 A-110 14 0 1 0 0 16 16 1 R1 - Pipirelli $27.016.860 Задржи група
39 A-110 12 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 1304 Pipirelli $28.340.106 Задржи група
38 R-306 2 1 10 3 1 89 17 5.24 F 1803 Pipirelli $10.928.884 Промовиран
37 R-306 12 1 2 0 1 23 17 1.35 R1 2439 Pipirelli $-20.782.997 Задржи група
36 R-306 16 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 2735 Pipirelli $-4.192.127 Задржи група
35 R-306 21 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $19.957.503 Задржи група