Профил на менаџерот: Pauli Käkelä

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pauli Käkelä
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 11, 2008
Последна интеракција: Ное 10 2019, 00:50:09
Постови на форумот:2601  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (511)
Освоени поени:0 (1198)
Победи:0 (52)
Подиуми:0 (114)
Пол-позиции:0 (66)
Најбрзи круга:0 (47)
Просечно поени/трка: - (2.34)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 1, 2008)
Достигнувања:

48% отклучени

(172/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pauli Käkelä Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 11, Трка 1
Број на најавувања:10558
Време поминато на ГПРО:4590.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Разведен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
63-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 R-137 22 0 0 0 0 0 0 - - 9582 Pipirelli $13.451.000 Задржи група
61 R-191 26 0 0 0 0 0 0 - - 11528 Pipirelli $14.744.000 Задржи група
59-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 R-169 25 0 0 0 0 0 0 - - 10168 Pipirelli $12.966.000 Задржи група
55-57 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 R-119 13 0 0 0 0 0 0 - - 14736 Pipirelli $14.704.550 Задржи група
53 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 R-257 18 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $14.838.116 Задржи група
51 R-128 20 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $16.695.000 Задржи група
43-50 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 M-5 40 0 0 0 0 0 2 0 - - Avonn $-35.834.800 Пензиониран
41 Elite 40 0 0 0 0 0 1 0 - - Avonn $4.581.597 Испаднат
40 Elite 25 0 0 0 0 0 16 0 - - Avonn $66.869.633 Задржи група
39 M-4 2 4 7 3 2 71 17 4.18 SF 20 Avonn $66.071.172 Промовиран
38 M-4 7 0 4 1 1 38 17 2.24 R1 22 Dunnolop $37.967.432 Задржи група
37 P-1 1 15 17 16 13 166 17 9.76 W 22 Yokomama $31.218.179 Промовиран
36 P-1 4 2 4 3 1 52 17 3.06 R1 113 Yokomama $50.675.461 Задржи група
35 P-1 8 0 2 3 0 23 17 1.35 R2 ? Yokomama $21.076.323 Задржи група
34 P-1 8 1 1 1 0 32 17 1.88 QF ? Yokomama $41.041.139 Задржи група
33 P-1 8 0 2 0 0 24 17 1.41 R1 ? Yokomama $40.438.963 Задржи група
32 P-1 8 1 2 0 1 30 17 1.76 R1 ? Yokomama $53.773.150 Задржи група
31 P-1 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 378 Yokomama $30.388.174 Задржи група
30 A-10 1 4 10 11 7 92 17 5.41 F 284 Pipirelli $27.296.524 Промовиран
29 A-10 7 1 4 1 0 46 17 2.71 R1 470 Pipirelli $25.879.397 Задржи група
28 A-10 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $43.588.027 Задржи група
27 P-10 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $12.268.812 Испаднат
26 M-2 29 0 1 0 0 6 17 0.35 - ? Dunnolop $-11.573.911 Испаднат
25 M-2 28 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Dunnolop $4.434.162 Задржи група
24 M-2 9 0 1 0 0 23 17 1.35 R2 29 Dunnolop $14.446.048 Задржи група
23 M-2 23 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Dunnolop $21.336.451 Задржи група
22 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 332 Pipirelli $31.074.398 Испаднат
21 M-4 2 4 10 2 10 105 17 6.18 SF 12 Bridgerock $32.000.989 Промовиран
20 M-4 11 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 ? Dunnolop $17.229.276 Задржи група
19 P-4 3 4 8 2 2 85 17 5 QF 44 Dunnolop $33.971.441 Промовиран
18 M-4 37 0 0 0 0 0 17 0 - 167 Dunnolop $26.509.324 Испаднат
17 M-4 16 0 1 0 1 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $25.109.937 Задржи група
16 P-15 2 5 13 8 1 113 17 6.65 W 44 blank $35.734.981 Промовиран
15 P-15 9 0 2 1 0 21 17 1.24 - ? blank $46.941.595 Задржи група
14 P-15 13 0 2 0 0 12 17 0.71 - ? blank $51.571.361 Задржи група
13 A-63 1 8 12 5 5 117 17 6.88 - ? blank $42.275.331 Промовиран
12 R-2 3 1 8 8 2 64 17 3.76 - ? blank $37.610.914 Промовиран
11 R-2 9 2 3 1 1 34 17 2 - ? blank $-15.059.451 Задржи група