Профил на менаџерот: Zbyněk Ptáček

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Zbyněk Ptáček
Држава: Чешка Република
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 25, 2013
Последна интеракција: Вчера во 10:36:46
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (414)
Освоени поени:0 (738)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (42)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: 0 (1.78)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(55/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Zbyněk Ptáček Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 50, Трка 2
Број на најавувања:1461
Време поминато на ГПРО:499.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 104
Позиција во сезоната:20
Пари: $??.???.???
Возач: Larry Perkins (93)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Staří garnáti
Екипен пласман:359
Поени на тимот:177.0663

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-104 16 0 0 0 0 2 14 0.14 R1 5878 Pipirelli $29.077.617 Задржи група
74 R-104 7 0 0 0 0 26 16 1.62 R1 4459 Pipirelli $41.260.500 Задржи група
73 R-104 7 0 1 0 0 37 17 2.18 QF 3845 Pipirelli $9.940.112 Задржи група
72 R-104 13 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3517 Pipirelli $12.597.438 Задржи група
71 A-69 36 0 0 0 0 0 16 0 - 4429 Pipirelli $347.280 Испаднат
70 R-178 2 2 9 0 2 102 17 6 SF 3116 Pipirelli $14.173.193 Промовиран
69 R-178 8 0 0 1 0 27 16 1.69 QF 4747 Pipirelli $4.495.042 Задржи група
68 R-178 11 0 0 1 0 19 17 1.12 QF 3729 Pipirelli $37.770.329 Задржи група
67 R-178 13 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 4500 Pipirelli $19.933.156 Задржи група
66 R-178 14 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4073 Pipirelli $7.234.324 Задржи група
65 R-178 10 0 1 0 1 32 17 1.88 QF 3155 Pipirelli $13.068.225 Задржи група
64 R-178 6 0 1 0 0 39 17 2.29 F 3689 Pipirelli $2.568.576 Задржи група
63 R-178 5 0 2 0 1 58 17 3.41 SF 3875 Pipirelli $41.298.889 Задржи група
62 R-178 8 0 0 0 0 38 17 2.24 R2 4858 Pipirelli $6.919.213 Задржи група
61 R-178 16 0 0 0 0 5 7 0.71 R1 7826 Pipirelli $34.714.959 Задржи група
60 R-136 19 0 0 0 0 0 8 0 R1 8841 Pipirelli $22.644.263 Задржи група
59 R-136 18 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 6640 Pipirelli $18.431.003 Задржи група
58 R-136 16 0 0 0 0 3 11 0.27 R1 7593 Pipirelli $30.663.666 Задржи група
57 A-8 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 3703 Pipirelli $-10.607.347 Испаднат
56 A-8 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2534 Pipirelli $9.809.575 Задржи група
55 R-231 1 6 15 5 7 129 17 7.59 SF 3142 Pipirelli $16.633.025 Промовиран
54 R-231 12 1 1 0 0 27 14 1.93 R1 7020 Pipirelli $10.694.810 Задржи група
53 R-231 3 1 7 0 1 80 17 4.71 SF 3276 Pipirelli $-2.221.019 Задржи група
52 R-231 6 0 3 0 0 51 17 3 QF ? Pipirelli $1.974.496 Задржи група
51 R-231 11 0 0 7 0 20 17 1.18 R1 2558 Pipirelli $6.403.687 Задржи група
50 R-231 9 0 2 0 0 24 16 1.5 QF - Pipirelli $-12.087.649 Задржи група