Профил на менаџерот: Afonso Vieira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Afonso Vieira
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 26, 2013
Последна интеракција: Авг 6 2016, 15:28:47
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (312)
Освоени поени:0 (574)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (52)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (21)
Просечно поени/трка: - (1.84)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

19% отклучени

(68/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Afonso Vieira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 1
Број на најавувања:1231
Време поминато на ГПРО:335.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
55-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 P-7 37 0 0 0 0 0 7 0 R1 9318 Yokomama $-50.097.518 Пензиониран
53 P-7 23 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 3593 Yokomama $2.728.555 Задржи група
52 P-7 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Yokomama $7.843.818 Задржи група
51 A-15 1 6 11 3 3 94 17 5.53 F ? Pipirelli $32.806.453 Промовиран
50 A-15 10 0 2 0 2 26 17 1.53 R2 ? Pipirelli $44.862.565 Задржи група
49 A-15 11 0 1 0 1 16 17 0.94 R2 ? Pipirelli $20.403.794 Задржи група
48 P-12 34 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Avonn $9.798.531 Испаднат
47 P-12 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Avonn $7.079.523 Задржи група
46 P-12 28 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 339 Avonn $6.619.705 Задржи група
45 A-112 4 1 7 0 6 73 17 4.29 R1 ? Pipirelli $23.260.992 Промовиран
44 A-112 7 0 3 0 1 33 17 1.94 QF ? Pipirelli $28.410.609 Задржи група
43 P-20 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $9.815.407 Испаднат
42 P-20 27 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Avonn $21.484.889 Задржи група
41 A-6 3 1 8 1 3 82 17 4.82 F ? Pipirelli $52.601.113 Промовиран
40 A-6 5 1 4 0 1 42 17 2.47 QF ? Pipirelli $44.892.811 Задржи група
39 A-6 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 776 Pipirelli $2.181.536 Задржи група
38 P-25 32 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Yokomama $3.904.175 Испаднат
37 A-84 4 3 4 0 4 60 17 3.53 W 901 Pipirelli $41.297.473 Промовиран
36 R-63 1 6 12 2 0 121 17 7.12 W 1403 Pipirelli $28.246.081 Промовиран