Профил на менаџерот: Julio Asencio

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Julio Asencio
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 30, 2013
Последна интеракција: Вчера во 19:33:29
Постови на форумот:503  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (697)
Освоени поени:0 (1680)
Победи:0 (69)
Подиуми:0 (149)
Пол-позиции:0 (72)
Најбрзи круга:0 (42)
Просечно поени/трка: - (2.41)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Дек 14, 2014)
Достигнувања:

50% отклучени

(187/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Julio Asencio Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 1
Број на најавувања:14107
Време поминато на ГПРО:3845.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Andy Oliver (198)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:46
Гуми: blank
Име на тим: \ō͡≡o˞̶
Екипен пласман:137
Поени на тимот:0

Спонзори

ID&ID&T (M3) - 12 трки
GPP (A48) - 7 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 Elite 19 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 18 Badyear $56.762.076 Задржи група
87 M-3 1 3 10 6 0 102 17 6 SF 20 Badyear $55.244.735 Промовиран
86 M-3 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 93 Yokomama $70.962.631 Задржи група
85 M-3 27 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 3422 Yokomama $99.723.376 Задржи група
84 P-11 1 7 9 3 3 97 17 5.71 QF 2198 Yokomama $185.699.246 Промовиран
83 P-11 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 406 Avonn $206.697.929 Задржи група
82 A-48 3 8 10 14 4 94 16 5.88 SF 4727 Pipirelli $257.769.317 Промовиран
81 A-48 6 0 3 1 1 33 17 1.94 F 1512 Pipirelli $184.390.421 Задржи група
80 A-48 11 0 2 0 0 14 17 0.82 R1 1978 Pipirelli $137.980.585 Задржи група
79 P-24 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2108 Pipirelli $32.446.825 Испаднат
78 A-2 4 0 4 2 1 32 16 2 QF 4930 Pipirelli $48.160.766 Промовиран
77 A-2 8 0 0 1 0 26 17 1.53 R2 1372 Pipirelli $27.536.147 Задржи група
76 A-2 11 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 1613 Pipirelli $16.690.619 Задржи група
75 A-2 33 0 0 0 0 0 15 0 R1 5353 Pipirelli $20.507.782 Задржи група
74 P-12 7 3 3 1 1 35 15 2.33 QF 4533 Yokomama $-28.377.654 Испаднат
73 M-5 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 162 Yokomama $16.110.417 Испаднат
72 P-21 3 3 7 1 2 76 17 4.47 R2 171 Dunnolop $58.834.559 Промовиран
71 P-21 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 391 Yokomama $36.794.610 Задржи група
70 A-16 1 7 11 13 6 103 17 6.06 F 3705 Pipirelli $165.432.911 Промовиран
69 A-16 8 0 2 0 0 28 15 1.87 - 5074 Pipirelli $102.930.441 Задржи група
68 A-16 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1644 Pipirelli $115.638.021 Задржи група
67 A-16 25 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 4340 Pipirelli $61.728.856 Задржи група
66 A-16 18 0 1 1 0 8 16 0.5 R1 4324 Pipirelli $58.115.737 Задржи група
65 A-16 13 0 0 1 0 18 14 1.29 QF 5587 Pipirelli $28.229.471 Задржи група
64 R-178 2 3 10 5 1 102 17 6 SF 3120 Pipirelli $28.880.311 Промовиран
63 R-178 20 0 0 0 0 0 0 - - 8550 Pipirelli $13.344.000 Задржи група
59-62 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 A-55 33 0 0 0 0 0 4 0 R1 10130 Pipirelli $33.864.135 Пензиониран
57 R-73 1 9 12 6 1 116 15 7.73 F 6108 Pipirelli $51.975.595 Промовиран
56 R-73 5 3 5 2 1 56 10 5.6 R1 8460 Pipirelli $-23.894.942 Задржи група
55 R-73 4 0 5 0 0 80 17 4.71 F 4114 Pipirelli $42.223.976 Задржи група
54 R-73 14 0 0 0 1 3 2 1.5 - 14491 Pipirelli $3.777.937 Задржи група
53 A-70 39 0 0 0 0 0 0 - - 17921 Pipirelli $-17.956.757 Пензиониран
52 A-70 15 1 1 0 1 11 10 1.1 R1 - Pipirelli $418.233 Задржи група
51 R-136 1 7 13 8 4 130 17 7.65 W 1786 Pipirelli $19.438.773 Промовиран
50 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 P-7 39 0 0 0 0 0 1 0 - - Yokomama $-45.676.337 Пензиониран
48 P-7 18 0 2 0 0 12 16 0.75 R1 - Dunnolop $944.002 Задржи група
47 A-122 2 5 9 2 2 88 17 5.18 SF 675 Pipirelli $45.551.346 Промовиран
46 A-122 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $47.303.591 Задржи група
45 A-122 16 1 1 0 1 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $48.406.840 Задржи група
44 A-122 4 1 6 1 3 75 17 4.41 R2 499 Pipirelli $29.530.961 Задржи група
43 A-122 15 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $15.310.533 Задржи група
42 A-122 15 0 1 0 1 17 17 1 R1 ? Pipirelli $26.061.740 Задржи група
41 R-196 3 3 6 2 2 80 17 4.71 QF 2341 Pipirelli $10.488.730 Промовиран
40 P-11 32 0 0 0 0 0 9 0 R1 - Avonn $-23.148.369 Спец пот
39 P-11 18 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 - Avonn $24.905.146 Задржи група
38 A-101 4 3 6 0 3 57 16 3.56 R2 - Pipirelli $38.128.593 Промовиран*
37 R-42 6 2 5 2 1 65 17 3.82 F ? Pipirelli $22.719.434 Промовиран
36 R-42 8 0 2 0 2 29 17 1.71 R2 ? Pipirelli $-6.099.066 Задржи група