Профил на менаџерот: Federico Caruso

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Federico Caruso
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 5, 2013
Последна интеракција: Авг 30 2019, 23:02:35
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (31)
Освоени поени:0 (41)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (1)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.32)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

1% отклучени

(4/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Federico Caruso Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 3
Број на најавувања:206
Време поминато на ГПРО:66.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
71 R-47 18 0 0 0 0 2 2 1 - 7689 Pipirelli $24.269.355 Задржи група
38-70 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
37 R-12 10 0 1 0 0 27 14 1.93 SF - Pipirelli $24.929.392 Задржи група
36 R-12 12 0 0 0 0 12 15 0.8 - - Pipirelli $21.111.387 Задржи група