Профил на менаџерот: Carlos Forja

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Carlos Forja
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 7, 2013
Последна интеракција: Вчера во 21:59:05
Постови на форумот:32  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (773)
Освоени поени:8 (869)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (61)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: 1.6 (1.12)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

19% отклучени

(67/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlos Forja Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 4
Број на најавувања:4257
Време поминато на ГПРО:937.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 22
Позиција во сезоната:7
Пари: $???.???.???
Возач: Jon Quaife-Hobbs (135)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: GPRO ARGENTINA
Екипен пласман:250
Поени на тимот:74.0666

Спонзори

Wellaz (A22) - 18 трки
Midas (A22) - 7 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-22 10 0 0 0 0 25 17 1.47 R2 1075 Pipirelli $82.322.630 Задржи група
80 A-22 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1646 Pipirelli $69.721.745 Задржи група
79 A-22 24 0 0 0 0 0 17 0 R2 1487 Pipirelli $63.648.842 Задржи група
78 A-22 6 0 2 0 0 34 17 2 SF 804 Pipirelli $73.300.896 Задржи група
77 A-22 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1285 Pipirelli $30.390.153 Задржи група
76 A-22 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1663 Pipirelli $24.336.588 Задржи група
75 P-15 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 728 Yokomama $19.343.784 Испаднат
74 A-38 4 3 9 0 0 77 16 4.81 W 3654 Pipirelli $71.491.407 Промовиран
73 A-38 9 0 2 0 0 25 17 1.47 R2 3730 Pipirelli $55.607.648 Задржи група
72 A-38 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1698 Pipirelli $47.493.581 Задржи група
71 A-38 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1482 Pipirelli $59.976.620 Задржи група
70 A-38 11 0 0 0 0 17 17 1 R2 1248 Pipirelli $35.709.699 Задржи група
69 A-38 12 1 3 0 0 22 17 1.29 R1 1365 Pipirelli $33.037.012 Задржи група
68 A-38 7 0 2 0 0 34 14 2.43 R1 5568 Pipirelli $56.069.181 Задржи група
67 A-38 7 2 3 0 1 37 17 2.18 QF 1070 Pipirelli $59.655.133 Задржи група
66 A-38 5 0 3 0 1 43 17 2.53 R2 878 Pipirelli $92.339.127 Задржи група
65 A-38 5 0 1 0 0 33 17 1.94 R2 2542 Pipirelli $74.589.891 Задржи група
64 A-38 15 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 4263 Pipirelli $70.563.869 Задржи група
63 A-38 8 1 3 0 0 26 17 1.53 R2 1713 Pipirelli $87.382.161 Задржи група
62 A-38 7 0 2 0 0 49 17 2.88 R1 999 Pipirelli $81.970.385 Задржи група
61 A-38 13 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 3875 Pipirelli $59.898.612 Задржи група
60 A-38 15 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 3712 Pipirelli $19.401.615 Задржи група
59 A-38 18 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 1655 Pipirelli $16.363.069 Задржи група
58 A-38 24 0 0 0 0 0 16 0 R2 4489 Pipirelli $16.567.708 Задржи група
57 A-38 18 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2089 Pipirelli $18.129.262 Задржи група
56 A-38 20 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 4208 Pipirelli $39.650.600 Задржи група
55 A-38 17 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 1935 Pipirelli $27.007.828 Задржи група
54 A-38 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 1632 Pipirelli $11.724.834 Задржи група
53 A-38 21 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 5736 Pipirelli $40.059.239 Задржи група
52 A-38 19 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $34.969.737 Задржи група
51 A-38 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1615 Pipirelli $15.348.747 Задржи група
50 A-38 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1526 Pipirelli $6.758.920 Задржи група
49 A-38 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1549 Pipirelli $8.352.132 Задржи група
48 A-38 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1494 Pipirelli $10.504.216 Задржи група
47 A-38 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 1180 Pipirelli $7.015.102 Задржи група
46 A-38 29 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $6.165.645 Задржи група
45 R-192 1 7 16 12 1 145 17 8.53 W 1563 Pipirelli $18.237.840 Промовиран
44 R-192 7 0 3 1 0 49 17 2.88 SF 2421 Pipirelli $7.766.045 Задржи група
43 A-34 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1492 Pipirelli $15.085.803 Испаднат
42 A-34 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1434 Pipirelli $7.458.047 Задржи група
41 A-34 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1822 Pipirelli $9.324.427 Задржи група
40 R-297 5 2 4 2 0 71 15 4.73 SF - Pipirelli $10.757.288 Промовиран
39 A-77 33 0 0 0 0 0 17 0 - 2033 Pipirelli $12.480.415 Испаднат
38 R-143 4 2 6 3 0 67 17 3.94 SF 2393 Pipirelli $19.095.228 Промовиран
37 R-143 8 0 0 0 0 33 17 1.94 F 2410 Pipirelli $-15.210.769 Задржи група
36 R-143 17 0 0 0 0 3 14 0.21 - - Pipirelli $1.777.433 Задржи група