Профил на менаџерот: Edwin Silva

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Edwin Silva
Држава: Колумбија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 11, 2013
Последна интеракција: Денес во 03:30:04
Постови на форумот:2173  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (714)
Освоени поени:0 (1519)
Победи:0 (47)
Подиуми:0 (119)
Пол-позиции:0 (47)
Најбрзи круга:0 (32)
Просечно поени/трка: 0 (2.13)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 11, 2013)
Достигнувања:

43% отклучени

(154/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Edwin Silva Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 5
Број на најавувања:25607
Време поминато на ГПРО:10710 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:24
Пари: $??.???.???
Возач: Jamie Mather (161)
Технички Директор: Jac Gilbert (107)
Екипа во целост:46
Гуми: Yokomama
Име на тим: Gulf Porsche Racing
Екипен пласман:16
Поени на тимот:128.9333

Спонзори

Ivory Seal (M3) - 26 трки
WalMarket (M3) - 15 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
77 M-1 4 1 3 0 0 36 17 2.12 R2 44 Badyear $27.752.217 Задржи група
76 Elite 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 40 Badyear $39.983.699 Испаднат
75 M-3 3 3 7 3 0 74 17 4.35 W 36 Yokomama $102.776.371 Промовиран
74 M-3 16 0 2 1 0 16 17 0.94 R1 3703 Yokomama $37.029.539 Задржи група
73 M-3 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 83 Yokomama $42.498.772 Задржи група
72 M-3 16 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 90 Yokomama $60.872.978 Задржи група
71 M-3 5 2 3 0 2 48 17 2.82 SF 25 Yokomama $88.780.293 Задржи група
70 M-3 6 1 3 0 0 36 17 2.12 SF 515 Yokomama $94.346.443 Задржи група
69 M-3 7 1 2 1 2 28 17 1.65 QF 32 Yokomama $111.961.961 Задржи група
68 M-3 5 1 2 1 1 41 17 2.41 QF 25 Yokomama $93.886.964 Задржи група
67 M-3 12 0 0 0 1 18 17 1.06 R1 66 Yokomama $55.664.206 Задржи група
66 M-3 18 0 1 0 0 7 17 0.41 R2 73 Yokomama $50.771.301 Задржи група
65 M-3 13 0 0 1 0 20 17 1.18 R1 50 Yokomama $42.990.194 Задржи група
64 M-3 8 0 3 0 0 30 17 1.76 QF 35 Michelini $29.227.539 Задржи група
63 M-3 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1577 Yokomama $70.778.490 Задржи група
62 M-3 23 0 0 1 0 7 17 0.41 R2 57 Yokomama $61.068.218 Задржи група
61 M-3 8 1 3 2 1 29 17 1.71 R1 547 Michelini $40.295.917 Задржи група
60 M-3 25 0 0 1 0 6 17 0.35 R2 48 Dunnolop $71.989.954 Задржи група
59 M-3 9 1 1 0 0 28 17 1.65 R1 1911 Dunnolop $54.620.469 Задржи група
58 M-3 14 0 2 0 0 16 17 0.94 R2 40 Dunnolop $51.747.132 Задржи група
57 M-3 8 0 3 0 0 34 17 2 QF 35 Dunnolop $49.157.398 Задржи група
56 M-3 14 0 0 0 0 17 17 1 R2 47 Dunnolop $31.997.417 Задржи група
55 M-3 24 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 83 Dunnolop $31.017.063 Задржи група
54 P-7 5 2 4 0 2 71 17 4.18 SF 63 Dunnolop $63.661.722 Промовиран*
53 P-7 4 2 5 0 3 64 17 3.76 SF 62 Dunnolop $64.291.842 Задржи група
52 P-7 9 1 2 0 2 30 17 1.76 R1 ? Dunnolop $55.898.915 Задржи група
51 A-80 1 7 15 0 5 133 17 7.82 W ? Pipirelli $95.451.069 Промовиран
50 A-80 6 2 4 1 2 50 17 2.94 QF 483 Pipirelli $34.169.315 Задржи група
49 P-11 6 0 1 0 0 37 17 2.18 QF 113 Dunnolop $-1.820.056 Испаднат
48 M-4 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 69 Dunnolop $40.406.121 Испаднат
47 M-4 27 0 0 0 1 4 17 0.24 R2 73 Dunnolop $59.471.939 Задржи група
46 P-7 2 6 9 7 1 85 17 5 F ? Avonn $117.465.129 Промовиран
45 P-7 4 3 4 2 2 57 17 3.35 R1 ? Dunnolop $166.147.107 Задржи група
44 A-93 2 9 11 7 6 108 17 6.35 SF ? Pipirelli $268.039.206 Промовиран
43 A-93 5 1 2 3 0 50 17 2.94 R1 736 Pipirelli $202.160.264 Задржи група
42 A-93 11 0 2 0 1 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $193.476.195 Задржи група
41 A-93 17 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 1519 Pipirelli $152.235.246 Задржи група
40 A-93 4 0 3 10 0 50 17 2.94 R2 765 Pipirelli $155.459.751 Задржи група
39 A-93 5 0 4 1 0 53 17 3.12 F ? Pipirelli $88.955.456 Задржи група
38 A-93 4 0 4 0 0 42 17 2.47 R1 906 Pipirelli $84.562.435 Задржи група
37 R-391 1 2 9 4 0 102 17 6 QF 1396 Pipirelli $64.916.494 Промовиран
36 R-112 5 0 3 1 0 36 13 2.77 - - Pipirelli $-20.802.915 Задржи група