Профил на менаџерот: Kevin Smith

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Kevin Smith
Држава: Канада
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 6, 2006
Последна интеракција: Денес во 18:15:47
Постови на форумот:67  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (147)
Освоени поени:0 (407)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (35)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0 (2.77)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(69/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kevin Smith Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 14
Број на најавувања:3374
Време поминато на ГПРО:987.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 17
Позиција во сезоната:29
Пари: $??.???.???
Возач: Mauro Mortara (103)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Victorious Racing
Екипен пласман:35
Поени на тимот:320.7334

Спонзори

Apples (R144) - 14 трки
Whirlpoles (R144) - 42 трки
Cola Cola (R144) - 5 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-144 1 12 14 12 7 144 17 8.47 W 2148 Pipirelli $72.792.271 Промовиран
72 R-144 5 3 6 0 0 69 17 4.06 QF 2831 Pipirelli $-19.922.344 Задржи група
71 R-144 23 0 0 0 0 1 2 0.5 - 7122 Pipirelli $17.838.567 Задржи група
38-70 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
37 A-5 30 0 0 0 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $453.189 Пензиониран
36 A-5 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1344 Pipirelli $9.867.718 Задржи група
35 R-10 2 3 9 4 1 92 17 5.41 F 1598 Pipirelli $34.155.252 Промовиран
34 R-10 3 2 6 0 0 73 17 4.29 QF 2067 Pipirelli $-17.282.734 Задржи група
33 A-11 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-3.882.734 Испаднат
32 R-207 10 0 0 0 0 24 17 1.41 R1 1893 Pipirelli $6.825.300 Промовиран
31 R-207 28 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $30.462.780 Задржи група
2 R-1 23 0 0 0 0 0 9 0 - - blank $-8.368.435 Задржи група