Профил на менаџерот: Peter Braun

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Peter Braun
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 29, 2013
Последна интеракција: Вчера во 23:08:51
Постови на форумот:33  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (442)
Освоени поени:10 (820)
Победи:0 (21)
Подиуми:1 (74)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:1 (26)
Просечно поени/трка: 0.83 (1.86)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 5, 2014)
Достигнувања:

29% отклучени

(101/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Peter Braun Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 10
Број на најавувања:5058
Време поминато на ГПРО:937.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 9
Позиција во сезоната:14
Пари: $??.???.???
Возач: Justin Bird (119)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:23
Гуми: Yokomama
Име на тим: Adrenalin Motorsport Green
Екипен пласман:233
Поени на тимот:193.0003

Спонзори

Domcast (A54) - 2 трки
Alcatelics (P9) - 12 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-9 4 3 7 1 5 83 17 4.88 SF 96 Yokomama $67.568.718 Задржи група
72 P-9 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 704 Yokomama $59.796.344 Задржи група
71 P-9 17 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 486 Yokomama $86.526.718 Задржи група
70 A-54 1 5 9 1 3 101 17 5.94 SF 611 Pipirelli $122.353.201 Промовиран
69 A-54 9 1 2 0 1 21 17 1.24 R2 1183 Pipirelli $115.254.256 Задржи група
68 A-54 29 0 0 0 0 0 17 0 QF 1832 Pipirelli $129.120.404 Задржи група
67 A-54 29 0 0 0 0 0 17 0 - 2490 Pipirelli $68.554.690 Задржи група
66 R-67 4 1 9 2 0 78 17 4.59 QF 2697 Pipirelli $33.297.170 Промовиран
54-65 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 P-7 26 0 0 0 0 3 14 0.21 - 5940 Yokomama $-7.109.733 Пензиониран*
52 M-1 39 0 0 0 0 0 17 0 - 779 Pipirelli $73.797.978 Испаднат
51 M-1 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Dunnolop $137.413.362 Задржи група
50 M-1 7 0 3 0 1 31 17 1.82 R2 31 Dunnolop $71.566.456 Задржи група
49 M-1 7 0 2 0 1 26 17 1.53 - 101 Dunnolop $55.152.748 Задржи група
48 M-1 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 401 Contimental $102.339.333 Задржи група
47 P-12 2 5 10 5 10 97 17 5.71 SF ? Dunnolop $59.903.687 Промовиран
46 P-12 17 0 1 0 1 14 17 0.82 R1 ? Avonn $63.198.908 Задржи група
45 P-12 14 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 273 Avonn $107.718.435 Задржи група
44 A-97 2 3 8 7 2 88 17 5.18 F ? Pipirelli $109.698.911 Промовиран
43 A-97 6 1 3 1 1 36 17 2.12 R1 826 Pipirelli $97.788.902 Задржи група
42 A-97 10 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 798 Pipirelli $107.639.461 Задржи група
41 A-97 12 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 1455 Pipirelli $103.830.528 Задржи група
40 A-97 6 0 4 1 0 37 17 2.18 QF 747 Pipirelli $105.203.562 Задржи група
39 A-97 10 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 887 Pipirelli $117.665.433 Задржи група
38 A-97 13 0 1 0 0 19 17 1.12 R2 1047 Pipirelli $52.715.530 Задржи група
37 R-117 1 2 8 0 0 98 17 5.76 SF 1765 Pipirelli $34.157.374 Промовиран
36 R-117 16 0 0 0 0 2 8 0.25 - - Pipirelli $22.126.085 Задржи група