Профил на менаџерот: Petr Kovář

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Petr Kovář
Држава: Чешка Република
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 5, 2013
Последна интеракција: Авг 29 2015, 06:48:44
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (146)
Освоени поени:0 (405)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (35)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: - (2.77)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(57/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Petr Kovář Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 12
Број на најавувања:1051
Време поминато на ГПРО:120.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
50-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 A-81 39 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $48.106.588 Пензиониран
48 R-187 3 3 6 0 2 72 14 5.14 QF - Pipirelli $46.921.197 Промовиран
46-47 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 A-45 40 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $38.357.454 Пензиониран
44 R-407 3 1 8 1 1 78 15 5.2 SF - Pipirelli $32.921.562 Промовиран
43 R-407 7 0 2 0 2 25 12 2.08 R2 - Pipirelli $39.318.314 Задржи група
42 A-45 28 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $-1.589.954 Испаднат
41 A-45 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1232 Pipirelli $19.101.206 Задржи група
40 A-45 24 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 896 Pipirelli $39.843.797 Задржи група
39 R-405 1 6 12 11 5 121 17 7.12 SF 1721 Pipirelli $52.256.401 Промовиран
38 R-405 4 2 6 1 2 70 17 4.12 QF ? Pipirelli $-25.644.641 Задржи група
37 R-405 11 0 0 0 0 15 13 1.15 R1 - Pipirelli $-18.179.814 Задржи група
36 R-405 13 0 1 0 0 17 6 2.83 - - Pipirelli $18.004.865 Задржи група