Профил на менаџерот: Dave Cleary

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Arrows a21 - 2000
Име:Dave Cleary
Држава: Ирска
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 8, 2013
Последна интеракција: Авг 2 2018, 20:07:27
Постови на форумот:0  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (463)
Освоени поени:0 (581)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (20)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: - (1.25)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(19/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dave Cleary Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 13
Број на најавувања:1291
Време поминато на ГПРО:293.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
66-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 R-11 13 0 0 0 0 13 12 1.08 R2 6664 Pipirelli $-15.106.980 Задржи група
64 R-11 10 0 1 0 0 24 13 1.85 QF 6757 Pipirelli $3.440.207 Задржи група
63 R-11 7 0 3 0 0 38 10 3.8 SF 7493 Pipirelli $-12.138.120 Задржи група
62 R-11 5 1 1 0 0 44 13 3.38 SF 6644 Pipirelli $8.308.749 Задржи група
61 R-11 6 0 1 0 0 54 17 3.18 R2 4639 Pipirelli $-28.299.246 Задржи група
60 A-86 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 4805 Pipirelli $-8.235.756 Испаднат
59 A-86 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 3400 Pipirelli $14.406.650 Задржи група
58 R-81 2 1 4 0 0 74 17 4.35 QF 3406 Pipirelli $13.096.817 Промовиран
57 R-81 12 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 4898 Pipirelli $-26.043.079 Задржи група
56 R-81 4 0 4 0 0 62 17 3.65 F 4011 Pipirelli $17.975.786 Задржи група
55 R-81 5 0 0 0 0 57 17 3.35 QF 4076 Pipirelli $-1.184.529 Задржи група
54 R-81 14 0 1 0 0 10 15 0.67 R2 8542 Pipirelli $-2.063.290 Задржи група
53 R-81 10 0 2 0 0 24 17 1.41 R2 8440 Pipirelli $-3.107.271 Задржи група
52 R-81 8 0 0 0 0 24 15 1.6 SF - Pipirelli $3.687.008 Задржи група
51 R-81 9 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $4.245.007 Задржи група
50 R-81 14 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $-8.967.880 Задржи група
49 R-81 14 0 0 0 0 4 13 0.31 R1 - Pipirelli $-5.156.741 Задржи група
48 R-81 15 0 1 0 0 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $2.010.400 Задржи група
47 R-81 9 0 1 0 1 26 17 1.53 QF ? Pipirelli $-11.551.695 Задржи група
46 R-81 11 0 0 0 0 19 17 1.12 QF ? Pipirelli $2.178.598 Задржи група
45 R-81 9 0 1 0 1 22 17 1.29 QF ? Pipirelli $-12.621.447 Задржи група
44 R-81 14 0 0 0 0 10 16 0.62 R2 - Pipirelli $1.162.700 Задржи група
43 R-81 16 0 0 0 0 5 17 0.29 QF ? Pipirelli $-2.999.791 Задржи група
42 R-81 12 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $-10.962.297 Задржи група
41 R-81 17 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $2.564.861 Задржи група
40 R-81 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $1.006.485 Задржи група
39 R-81 14 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $6.582.069 Задржи група
38 R-81 13 0 0 0 1 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $6.709.182 Задржи група
37 R-81 17 0 0 0 1 7 14 0.5 R1 - Pipirelli $5.446.901 Задржи група
36 R-81 18 0 0 0 0 1 5 0.2 - - Pipirelli $23.490.059 Задржи група