Профил на менаџерот: Leonard Ionescu

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Leonard Ionescu
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 12, 2013
Последна интеракција: Јул 11 2017, 19:25:31
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (242)
Освоени поени:0 (474)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (31)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: - (1.96)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(39/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Leonard Ionescu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 14
Број на најавувања:1538
Време поминато на ГПРО:492.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
60-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 R-170 26 0 0 0 0 0 0 - - 8943 Pipirelli $14.446.000 Задржи група
52-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
51 R-17 8 0 0 0 0 33 14 2.36 SF - Pipirelli $7.410.301 Задржи група
50 A-51 29 0 0 0 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $-9.837.942 Испаднат
49 A-51 29 0 0 0 0 1 13 0.08 R1 - Pipirelli $5.556.004 Задржи група
48 R-140 6 0 3 0 0 38 16 2.38 R2 - Pipirelli $30.704.598 Промовиран
47 R-140 7 0 2 0 0 42 17 2.47 R2 ? Pipirelli $20.901.934 Задржи група
46 R-140 8 0 1 0 0 27 17 1.59 R1 2401 Pipirelli $25.931.049 Задржи група
45 R-140 8 0 1 0 1 39 17 2.29 R1 2287 Pipirelli $38.898.310 Задржи група
44 R-140 8 0 3 0 0 33 16 2.06 W - Pipirelli $53.611.101 Задржи група
43 A-60 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1637 Pipirelli $-898.005 Испаднат
42 A-60 24 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 - Pipirelli $11.455.935 Задржи група
41 R-410 2 2 10 5 1 109 16 6.81 SF - Pipirelli $42.299.252 Промовиран
40 A-73 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1454 Pipirelli $-17.881.385 Испаднат
39 R-91 2 3 10 5 2 95 17 5.59 SF 1735 Pipirelli $10.656.276 Промовиран
38 R-91 8 0 1 1 0 32 17 1.88 QF ? Pipirelli $-11.978.729 Задржи група
37 R-30 15 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 2808 Pipirelli $-6.853.076 Задржи група
36 R-238 19 0 0 0 0 3 4 0.75 - - Pipirelli $-1.709.589 Задржи група