Профил на менаџерот: Patrick Varlez

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Patrick Varlez
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 21, 2013
Последна интеракција: Вчера во 02:52:23
Постови на форумот:23  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (551)
Освоени поени:0 (849)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (70)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: 0 (1.54)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

27% отклучени

(95/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Patrick Varlez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 17
Број на најавувања:9665
Време поминато на ГПРО:1599 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 20
Позиција во сезоната:21
Пари: $??.???.???
Возач: Dario Blundell (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:16
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Zéro de conduite !!!
Екипен пласман:161
Поени на тимот:116.0167

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 A-20 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 5363 Pipirelli $11.514.792 Задржи група
71 P-14 28 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 3977 Yokomama $16.275.643 Испаднат
70 M-2 38 0 0 0 0 0 17 0 - 4489 Yokomama $10.742.252 Испаднат
69 P-7 2 2 6 1 3 74 17 4.35 W 198 Yokomama $23.250.029 Промовиран
68 P-7 11 1 1 0 1 24 17 1.41 R1 225 Yokomama $9.394.636 Задржи група
67 M-2 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 3472 Dunnolop $7.961.257 Испаднат
66 P-10 4 0 6 1 3 62 17 3.65 R1 130 Yokomama $43.184.146 Промовиран
65 P-10 7 1 2 0 2 32 17 1.88 R1 1665 Yokomama $41.095.725 Задржи група
64 P-10 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1900 Yokomama $46.647.010 Задржи група
63 P-10 13 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 3619 Badyear $13.143.128 Задржи група
62 A-6 3 2 8 4 0 82 17 4.82 QF 2055 Pipirelli $94.126.300 Промовиран
61 A-6 7 1 1 1 0 33 17 1.94 R1 3147 Pipirelli $121.865.096 Задржи група
60 A-6 20 0 0 0 0 4 17 0.24 - 3411 Pipirelli $120.923.717 Задржи група
59 R-146 3 3 12 10 5 100 17 5.88 F 3703 Pipirelli $70.037.451 Промовиран
58 R-146 14 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 7852 Pipirelli $134.657.278 Задржи група
57 R-211 8 0 1 1 0 28 17 1.65 QF 6769 Pipirelli $81.793.566 Задржи група
56 R-211 15 0 0 0 0 6 2 3 - 8604 Pipirelli $25.229.389 Задржи група
54-55 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 P-22 40 0 0 0 0 0 0 - - 17687 blank $24.438.964 Пензиониран
52 A-63 3 0 8 2 4 79 17 4.65 SF ? Pipirelli $21.511.608 Промовиран
51 A-63 12 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 694 Pipirelli $39.956.015 Задржи група
50 A-63 24 0 0 0 0 5 17 0.29 SF ? Pipirelli $17.396.378 Задржи група
49 P-4 31 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Dunnolop $6.601.324 Испаднат
48 P-4 29 0 0 0 0 5 17 0.29 QF ? Avonn $4.809.244 Задржи група
47 P-4 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Yokomama $8.878.306 Задржи група
46 P-4 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Avonn $1.098.030 Задржи група
45 A-114 2 3 9 2 0 91 17 5.35 W 541 Pipirelli $42.979.127 Промовиран
44 A-114 6 0 2 0 0 33 17 1.94 R2 ? Pipirelli $55.502.205 Задржи група
43 A-114 16 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $35.004.457 Задржи група
42 R-106 3 1 5 0 0 66 17 3.88 QF 2295 Pipirelli $21.414.223 Промовиран
41 A-103 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 1321 Pipirelli $-1.510.165 Испаднат
40 A-103 11 0 1 0 1 24 17 1.41 R1 ? Pipirelli $2.861.114 Задржи група
39 A-103 10 0 2 0 1 14 17 0.82 - 1817 Pipirelli $14.699.285 Задржи група
38 A-103 19 1 1 0 0 10 17 0.59 - ? Pipirelli $23.728.522 Задржи група
37 R-252 7 1 4 0 4 34 16 2.12 QF - Pipirelli $6.890.936 Промовиран
36 R-252 27 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $692.359 Задржи група