Профил на менаџерот: Troy Lovell

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Troy Lovell
Држава: САД
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 23, 2013
Последна интеракција: Јул 16 2019, 16:26:46
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (505)
Освоени поени:0 (857)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (54)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.7)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 30, 2013)
Достигнувања:

8% отклучени

(29/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Troy Lovell Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 17
Број на најавувања:3470
Време поминато на ГПРО:369.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
71 A-2 38 0 0 0 0 0 4 0 - 9741 Pipirelli $25.035.312 Пензиониран
70 R-10 3 0 6 0 0 78 17 4.59 SF 3213 Pipirelli $15.715.751 Промовиран
69 R-10 18 0 0 0 0 1 6 0.17 R2 9355 Pipirelli $21.719.304 Задржи група
68 R-10 23 0 0 0 0 0 6 0 R1 9667 Pipirelli $30.229.806 Задржи група
67 R-10 32 0 0 0 0 0 2 0 R1 13798 Pipirelli $29.106.250 Задржи група
66 R-10 12 0 0 0 0 14 16 0.88 R2 4764 Pipirelli $12.351.267 Задржи група
65 R-10 10 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 4534 Pipirelli $7.484.967 Задржи група
64 R-10 16 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 4161 Pipirelli $11.825.426 Задржи група
63 A-2 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 3591 Pipirelli $6.060.028 Испаднат
62 A-2 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2759 Pipirelli $6.334.756 Задржи група
61 A-2 30 0 0 0 0 0 16 0 R2 4834 Pipirelli $10.826.801 Задржи група
60 A-2 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 3242 Pipirelli $12.380.185 Задржи група
59 A-2 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 3364 Pipirelli $9.813.777 Задржи група
58 R-88 3 0 3 0 0 52 17 3.06 SF 3939 Pipirelli $9.494.389 Промовиран
57 R-217 16 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 4883 Pipirelli $22.995.516 Задржи група
56 A-39 34 0 0 0 0 0 17 0 - 2961 Pipirelli $25.660.698 Испаднат
55 R-182 2 5 11 0 1 111 17 6.53 SF 3766 Pipirelli $66.148.381 Промовиран
54 R-182 4 0 5 0 0 77 17 4.53 QF 3566 Pipirelli $18.141.886 Задржи група
53 R-182 4 0 4 0 0 65 17 3.82 SF 3943 Pipirelli $25.945.680 Задржи група
52 R-182 4 0 7 0 0 66 17 3.88 QF 2109 Pipirelli $4.200.984 Задржи група
51 R-182 16 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $21.120.000 Задржи група
50 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 A-21 36 0 0 0 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $5.511.310 Пензиониран
48 R-342 6 0 3 0 0 64 17 3.76 F 2440 Pipirelli $14.657.579 Промовиран*
47 A-36 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2250 Pipirelli $6.588.122 Испаднат
46 R-15 5 1 5 0 0 48 17 2.82 R1 2334 Pipirelli $4.284.540 Промовиран
45 R-15 10 0 1 0 0 33 17 1.94 SF 2390 Pipirelli $4.142.040 Задржи група
44 A-63 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2439 Pipirelli $9.230.231 Испаднат
43 R-246 6 0 3 0 0 52 17 3.06 QF 2864 Pipirelli $8.968.820 Промовиран*
42 R-246 6 0 1 0 0 39 17 2.29 R1 2390 Pipirelli $11.120.034 Задржи група
41 A-92 36 0 0 0 0 0 17 0 - 2750 Pipirelli $7.669.893 Испаднат
40 R-217 5 0 4 2 1 70 17 4.12 QF ? Pipirelli $22.782.945 Промовиран
39 R-217 8 0 1 1 0 34 17 2 QF 2675 Pipirelli $19.760.078 Задржи група
38 R-217 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2856 Pipirelli $13.578.172 Задржи група
37 R-217 9 0 0 0 0 25 17 1.47 R2 2541 Pipirelli $7.059.456 Задржи група
36 R-217 25 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $20.187.415 Задржи група