Профил на менаџерот: Edward Coulman

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Edward Coulman
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 27, 2013
Последна интеракција: Денес во 14:17:47
Постови на форумот:40  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (228)
Освоени поени:8 (537)
Победи:0 (15)
Подиуми:1 (52)
Пол-позиции:0 (34)
Најбрзи круга:0 (22)
Просечно поени/трка: 0.57 (2.36)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 16, 2018)
Достигнувања:

29% отклучени

(102/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Edward Coulman Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 61, Трка 8
Број на најавувања:5100
Време поминато на ГПРО:628 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 25
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Piers South (142)
Технички Директор: John Nelson (81)
Екипа во целост:26
Гуми: Yokomama
Име на тим: PURE LOGIC
Екипен пласман:174
Поени на тимот:260.6668

Спонзори

Aecer (A67) - 15 трки
Bricksoft (A67) - 14 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-67 1 9 13 15 11 120 17 7.06 F 2176 Pipirelli $51.734.932 Промовиран
72 A-67 10 1 2 2 1 31 17 1.82 R2 1092 Pipirelli $17.593.686 Задржи група
71 A-67 11 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 2553 Pipirelli $121.588.110 Задржи група
70 A-67 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2048 Pipirelli $56.297.220 Задржи група
69 A-67 30 0 0 0 0 0 17 0 - 3526 Pipirelli $38.730.542 Задржи група
68 A-67 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 3397 Pipirelli $55.629.350 Задржи група
67 P-22 34 0 0 0 0 0 17 0 - 880 Yokomama $11.822.867 Испаднат
66 A-55 2 1 11 12 1 100 17 5.88 F 652 Pipirelli $29.673.450 Промовиран
65 A-55 8 2 3 4 2 35 17 2.06 R1 3295 Pipirelli $19.915.070 Задржи група
64 A-55 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2024 Pipirelli $33.622.368 Задржи група
63 R-36 2 0 12 1 2 102 17 6 SF 3486 Pipirelli $59.402.694 Промовиран
62 R-36 3 2 7 0 4 87 17 5.12 F 2963 Pipirelli $-17.568.907 Задржи група
61 R-36 11 0 1 0 1 22 10 2.2 - 6522 Pipirelli $8.038.701 Задржи група
46 R-46 17 0 0 0 0 0 12 0 R2 - Pipirelli $12.185.121 Задржи група
37 R-280 10 0 0 0 0 18 14 1.29 F - Pipirelli $29.237.986 Задржи група