Профил на менаџерот: Dragan Alex

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dragan Alex
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 27, 2008
Последна интеракција: Мај 17 2020, 21:52:00
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (391)
Освоени поени:0 (514)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (36)
Пол-позиции:0 (26)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: - (1.31)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(54/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dragan Alex Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 11, Трка 6
Број на најавувања:1414
Време поминато на ГПРО:74.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
48-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-390 15 0 1 1 0 9 3 3 R1 - Pipirelli $-3.413.499 Задржи група
46 R-390 12 0 0 0 0 12 6 2 R1 - Pipirelli $-24.480.498 Задржи група
45 R-390 12 0 0 0 0 7 7 1 R2 - Pipirelli $-5.289.498 Задржи група
44 R-390 8 0 0 0 0 16 7 2.29 - - Pipirelli $-6.832.944 Задржи група
43 R-390 12 0 1 0 0 12 8 1.5 QF - Pipirelli $-14.886.344 Задржи група
42 R-390 10 1 2 2 0 25 6 4.17 R1 - Pipirelli $-7.189.909 Задржи група
38-41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
37 R-238 20 0 0 0 0 0 11 0 R2 - Pipirelli $-19.650.578 Задржи група
36 R-238 23 0 0 0 1 0 11 0 R2 - Pipirelli $-6.154.080 Задржи група
35 R-238 17 0 0 1 0 7 12 0.58 R2 - Pipirelli $-17.372.038 Задржи група
34 R-238 20 0 0 0 1 1 8 0.12 R1 - Pipirelli $-16.645.897 Задржи група
33 R-238 9 0 2 3 0 22 14 1.57 QF - Pipirelli $-14.869.498 Задржи група
32 R-238 9 2 3 0 0 34 14 2.43 R1 - Pipirelli $-40.769 Задржи група
31 R-238 10 0 1 3 2 23 14 1.64 R1 - Pipirelli $-8.882.351 Задржи група
30 R-238 6 1 4 4 0 52 17 3.06 QF ? Pipirelli $-14.378.495 Задржи група
29 R-238 9 1 3 1 0 24 14 1.71 R1 - Pipirelli $-2.288.030 Задржи група
28 R-238 5 0 3 2 0 38 16 2.38 R2 - Pipirelli $-2.507.877 Задржи група
27 R-238 19 0 0 0 0 2 14 0.14 R2 - Pipirelli $-8.884.855 Задржи група
26 R-238 15 0 1 0 0 13 16 0.81 R1 - Pipirelli $-16.455.496 Задржи група
25 R-238 9 0 2 2 1 24 15 1.6 R1 - Pipirelli $-3.653.743 Задржи група
24 R-238 9 1 2 0 1 25 16 1.56 QF - Pipirelli $-10.001.839 Задржи група
23 R-238 21 0 1 1 0 6 16 0.38 R1 - Pipirelli $439.224 Задржи група
22 R-238 18 0 0 0 0 3 13 0.23 R1 - Pipirelli $-509.564 Задржи група
21 R-238 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $-1.298.608 Задржи група
20 R-238 8 1 2 2 0 31 16 1.94 QF - Pipirelli $-15.327.842 Задржи група
19 R-238 22 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 - Pipirelli $-14.540.904 Задржи група
18 R-238 14 0 1 0 0 12 16 0.75 R1 - Pipirelli $-28.773.979 Задржи група
17 R-238 13 1 1 1 4 21 16 1.31 R2 - Pipirelli $-40.909.623 Задржи група
16 A-41 33 0 0 0 0 0 12 0 - - blank $4.556.783 Испаднат
15 R-186 6 1 4 3 1 60 14 4.29 - - blank $3.577.062 Промовиран*
13-14 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
12 R-49 9 2 2 0 2 26 15 1.73 - - blank $-9.697.307 Задржи група
11 R-49 34 0 0 0 1 0 12 0 - - blank $-19.900.716 Задржи група