Профил на менаџерот: Kristof Peter

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Kristof Peter
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 28, 2013
Последна интеракција: Јан 28 2014, 20:54:36
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (32)
Освоени поени:0 (20)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (2)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (0.62)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

3% отклучени

(12/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kristof Peter Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 1
Број на најавувања:170
Време поминато на ГПРО:17.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
39-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 R-217 14 0 0 0 1 6 15 0.4 R2 - Pipirelli $2.541.579 Задржи група
37 R-217 11 0 2 0 4 14 15 0.93 R1 - Pipirelli $-2.828.032 Задржи група