Профил на менаџерот: Stéphane Willaert

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Stéphane Willaert
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 28, 2008
Последна интеракција: Мар 9 2020, 16:14:19
Постови на форумот:7  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (96)
Освоени поени:0 (140)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (8)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.46)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

3% отклучени

(11/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Stéphane Willaert Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 2
Број на најавувања:686
Време поминато на ГПРО:255.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 54
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Jean Germanior (R54) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-54 7 0 1 0 0 37 17 2.18 QF 3155 Pipirelli $-11.035.402 Задржи група
73 R-54 9 0 0 0 0 17 17 1 R2 3623 Pipirelli $7.180.436 Задржи група
72 R-54 20 0 0 0 0 0 17 0 R1 4141 Pipirelli $4.273.170 Задржи група
71 R-54 9 0 0 0 0 25 17 1.47 QF 3648 Pipirelli $5.246.659 Задржи група
30-70 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 R-119 7 0 6 2 0 42 13 3.23 QF - Pipirelli $-4.659.653 Задржи група
28 R-119 11 0 1 0 0 18 15 1.2 R1 - Pipirelli $-8.188.020 Задржи група
11 R-84 31 0 0 0 0 0 6 0 - - blank $-43.292.445 Задржи група