Профил на менаџерот: David Favier

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:David Favier
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 2, 2013
Последна интеракција: Денес во 11:52:45
Постови на форумот:13  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (470)
Освоени поени:0 (1709)
Победи:0 (68)
Подиуми:0 (157)
Пол-позиции:0 (69)
Најбрзи круга:0 (35)
Просечно поени/трка: - (3.64)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 3, 2013)
Достигнувања:

42% отклучени

(151/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до David Favier Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 1
Број на најавувања:2960
Време поминато на ГПРО:987.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 74
Позиција во сезоната:36
Пари: $?.???.???
Возач: Ryan Donnelly (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Gornidi R8
Екипен пласман:1223
Поени на тимот:0

Спонзори

Alcatelics (R99) - 50 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот David Favier (Последна обнова: Јул 13 2020, 23:38:10)
1ere saison : Saison 37 - 5eme Rookie

ROOKIE

Championnat
2 X 1er rookie
7 X 2eme rookie
3 X 3eme rookie

Coupe
6 finales coupes rookie
3 coupes rookie

AMATEUR

2 Victoires en GP
3 podiums en GP
8eme au général 33 pts

75