Профил на менаџерот: Leo Janneau

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Leo Janneau
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 3, 2013
Последна интеракција: Вчера во 21:52:21
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (564)
Освоени поени:0 (1032)
Победи:0 (28)
Подиуми:0 (93)
Пол-позиции:0 (19)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0 (1.83)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(75/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Leo Janneau Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 7
Број на најавувања:2089
Време поминато на ГПРО:630 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 78
Позиција во сезоната:31
Пари: $-???.???
Возач: Gary Blundell (112)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: The French Road Runner Team
Екипен пласман:411
Поени на тимот:76.6665

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Leo Janneau (Последна обнова: Јул 2 2016, 11:51:53)
Pôles position : 10
-Buenos Aires GP (1) : saison 50
-Imola GP (1) : saison 50
-Interlagos GP (1) : saison 50
-Silverstone GP (1) : saison 50
-Kaunas GP (1) : saison 44
-Sochi GP (1) : saison 44
-Yeongam GP (1) : saison 44
-Zandvoort GP (1) : saison 44
-Oesterrichring GP (1) : saison 44
-Brands Hatch GP (1) : saison 43

Meilleurs tours en course : 6
-Avus GP (1) : saison 50
-Fiorano GP (1) : saison 47
-Zandvoort GP (1) : saison 44
-Adelaide GP (1) : saison 42
-Interlagos GP (1) : saison 39
-Yeongnam GP (1) : saison 38

Podiums : 38
-Avus GP (1) : saison 50
-Zolder GP (3) : saisons 50, 42, 39
-Adelaide GP (1) : saison 50
-Austin GP (1) : saison 50
-Hungaroring GP (1) : saison 50
-Interlagos GP (2) : saison 50, 39
-Paul Ricard (2) : saisons 50, 39
-Silverstone GP (1) : saison 50
-Kyalami GP (1) : saison 50
-Yas Marina GP (1) : saison 50
-Brasilia GP (1) : saison 49
-Magny-Cours (1) : saison 47
-Fiorano GP (1) : saison 47
-Monte Carlos GP (1) : saison 47
-Ahvenisto (1) : saison 44, 53
-Fuji GP (1) : saison 44
-Mugello GP (1) : saison 44
-Oesterrichring GP (2) : saison 50, 44
-Nurburgring GP (1) : saison 44
-Rafaela Oval (1) : saison 44
-Sochi GP (1) : saison 44
-Portimão GP (1) : saison 44
-Poznan GP (1) : saison 44
-Serres GP (1) : saison 44
-Singapour GP (1) : saison 44
-Suzuka GP (1) : saison 44
-Valencia GP (1) : saison 44
-Yeongam GP (2) : saison 44, 38
-Zandvoort GP (1) : saison 44
-Buenos Aires GP (1) : saison 43
-Irungattukottai GP (1) : saison42
-Montréal GP (1) : saison 39

Victoires : 9
Montréal (1) : saison 53
-Interlagos GP (2) : saison 50, 39
-Magny-Cours (1) : saison 47
-Oesterrichring GP (1) : saison 44
-Fuji GP (1) : saison 44
-Valencia GP (1) : saison 44
-Zandvoort GP (1) : saison 44
-Paul Ricard (1) : saisons 39