Профил на менаџерот: Alex Cardozo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er - 2008
Име:Alex Cardozo
Држава: Колумбија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 7, 2013
Последна интеракција: Мај 31 2019, 06:15:18
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (78)
Освоени поени:0 (200)
Победи:0 (4)
Подиуми:0 (15)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: - (2.56)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(34/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alex Cardozo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 13
Број на најавувања:396
Време поминато на ГПРО:159.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Пензиониран

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
70 R-76 9 0 1 0 0 15 8 1.88 R2 8460 Pipirelli $-14.608.109 Задржи група
69 R-76 2 4 9 6 4 79 11 7.18 QF 6921 Pipirelli $-15.934.534 Задржи група
68 R-76 6 0 4 4 0 48 17 2.82 R1 3486 Pipirelli $-8.058.009 Задржи група
67 R-76 16 0 0 0 0 5 14 0.36 R2 6389 Pipirelli $-1.274.136 Задржи група
57-66 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 R-299 9 0 1 0 0 27 11 2.45 R1 8237 Pipirelli $-4.779.730 Задржи група
55 R-299 9 0 0 2 0 26 16 1.62 SF 6084 Pipirelli $7.527.699 Задржи група
39-54 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 R-191 25 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $13.014.528 Задржи група