Профил на менаџерот: Pelin Alin-Ionut

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pelin Alin-Ionut
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 8, 2008
Последна интеракција: Јан 23 2020, 18:53:35
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (427)
Освоени поени:0 (924)
Победи:0 (34)
Подиуми:0 (90)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (44)
Просечно поени/трка: - (2.16)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(104/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pelin Alin-Ionut Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 1
Број на најавувања:2871
Време поминато на ГПРО:528.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75-80 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
74 R-104 21 0 0 0 0 0 2 0 R2 9440 Pipirelli $28.103.883 Задржи група
73 R-104 19 0 0 0 0 0 1 0 - 7011 Pipirelli $15.526.250 Задржи група
58-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 R-9 9 0 1 0 2 22 7 3.14 QF 8915 Pipirelli $9.454.847 Задржи група
55-56 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 R-259 11 0 0 0 0 8 4 2 - 9790 Pipirelli $14.971.501 Задржи група
53 R-334 15 0 0 0 0 1 2 0.5 R1 17769 Pipirelli $7.506.184 Задржи група
52 R-334 18 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $11.654.426 Задржи група
47-51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 A-55 30 0 0 0 0 0 2 0 R1 - Pipirelli $-9.896.085 Пензиониран
45 A-55 25 0 0 0 0 4 14 0.29 R1 - Pipirelli $10.873.215 Задржи група
44 R-79 1 8 11 1 6 111 14 7.93 SF - Pipirelli $25.026.443 Промовиран
43 R-79 14 1 2 0 1 16 3 5.33 R1 - Pipirelli $24.393.396 Задржи група
42 A-79 22 0 0 0 1 5 12 0.42 R1 - Pipirelli $-3.240.741 Испаднат
41 R-5 2 4 7 0 4 75 15 5 SF - Pipirelli $23.330.820 Промовиран
40 A-2 30 0 0 0 0 0 9 0 R2 - Pipirelli $-18.579.772 Пензиониран
39 A-2 18 0 1 0 0 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $5.721.007 Задржи група
38 R-217 4 2 9 0 2 80 16 5 SF - Pipirelli $32.536.363 Промовиран
37 A-76 31 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $4.655.782 Испаднат
36 R-238 2 3 7 0 0 69 17 4.06 SF ? Pipirelli $29.939.213 Промовиран
35 R-238 6 0 7 0 2 53 15 3.53 QF - Pipirelli $-2.977.774 Задржи група
34 A-9 30 0 0 0 2 0 8 0 R1 - Pipirelli $-49.571.600 Пензиониран
33 A-9 20 0 0 0 0 6 14 0.43 R1 - Pipirelli $6.997.912 Задржи група
32 A-9 13 0 1 0 1 14 15 0.93 R1 - Pipirelli $10.471.393 Задржи група
31 R-327 1 8 13 14 3 116 16 7.25 F - Pipirelli $25.761.148 Промовиран
30 A-54 25 0 0 0 0 3 13 0.23 R1 - Pipirelli $-1.617.159 Испаднат
29 A-54 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $6.834.216 Задржи група
28 A-54 14 0 0 0 1 10 16 0.62 QF - Pipirelli $20.092.000 Задржи група
27 R-223 1 3 9 1 0 81 17 4.76 F ? Pipirelli $21.998.637 Промовиран
26 R-223 7 0 4 0 1 48 16 3 SF - Pipirelli $5.401.403 Задржи група
25 R-223 9 0 2 0 1 24 16 1.5 QF - Pipirelli $3.491.706 Задржи група
24 A-10 25 0 0 0 1 3 16 0.19 R2 - Pipirelli $2.222.294 Испаднат
23 A-10 12 0 1 0 1 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $14.026.068 Задржи група
22 A-10 18 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Pipirelli $11.286.418 Задржи група
21 R-118 2 4 11 0 10 94 17 5.53 SF ? Pipirelli $15.093.135 Промовиран
20 R-118 7 1 3 0 2 44 11 4 - - Pipirelli $591.863 Задржи група
18-19 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
17 R-143 20 0 0 0 3 0 11 0 R2 - Pipirelli $-34.380.627 Задржи група
16 R-143 19 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 - blank $2.975.692 Задржи група
15 R-143 16 0 1 0 0 7 12 0.58 - - blank $-3.717.941 Задржи група
11 R-35 19 0 0 0 1 2 6 0.33 - - blank $-11.127.871 Задржи група