Профил на менаџерот: Oswaldo Hernandez

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Oswaldo Hernandez
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 20, 2013
Последна интеракција: Апр 3 2020, 21:12:27
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (612)
Освоени поени:12 (1034)
Победи:0 (32)
Подиуми:0 (80)
Пол-позиции:0 (37)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: 2 (1.69)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(103/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Oswaldo Hernandez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 6
Број на најавувања:2740
Време поминато на ГПРО:993.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 8
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Ferdinando Adamich (102)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Pasión F1 Venezuela Racing
Екипен пласман:414
Поени на тимот:66.5999

Спонзори

Morgan Stenley (R8) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-8 13 0 1 2 0 11 10 1.1 QF 6902 Pipirelli $50.967.318 Задржи група
73 A-69 37 0 0 0 0 0 10 0 R1 7103 Pipirelli $-7.167.051 Испаднат
72 R-2 4 1 4 2 0 71 16 4.44 SF 4768 Pipirelli $26.080.858 Промовиран
71 A-9 10 0 1 0 0 11 15 0.73 R2 5550 Pipirelli $-3.335.813 Испаднат
70 A-9 19 0 0 0 0 3 15 0.2 R1 7518 Pipirelli $44.016.299 Задржи група
69 A-9 25 0 0 0 0 0 13 0 R1 6265 Pipirelli $25.144.805 Задржи група
68 A-9 22 0 0 0 0 1 16 0.06 - 5453 Pipirelli $36.828.057 Задржи група
67 R-4 5 1 4 0 0 64 16 4 SF 4712 Pipirelli $5.671.272 Промовиран
66 A-47 32 0 0 0 0 0 12 0 R1 6479 Pipirelli $-14.867.808 Испаднат
65 A-47 26 0 0 0 0 0 16 0 - 5172 Pipirelli $96.456 Задржи група
64 A-47 33 0 0 0 0 0 15 0 - 5499 Pipirelli $3.992.998 Задржи група
63 A-47 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 3971 Pipirelli $18.315.257 Задржи група
62 P-14 33 0 0 0 0 0 17 0 - 4135 Yokomama $3.561.437 Испаднат
61 A-61 1 7 11 15 2 113 17 6.65 QF 744 Pipirelli $40.016.485 Промовиран
60 A-61 9 0 1 1 0 25 17 1.47 R2 1293 Pipirelli $31.524.220 Задржи група
59 A-61 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 4748 Pipirelli $47.054.175 Задржи група
58 R-139 1 10 14 6 1 133 17 7.82 SF 2870 Pipirelli $36.453.859 Промовиран
57 R-139 15 0 0 1 0 2 16 0.12 R1 6882 Pipirelli $-7.318.760 Задржи група
56 R-139 8 1 1 2 1 32 16 2 R1 5867 Pipirelli $-10.286.078 Задржи група
55 A-87 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 5445 Pipirelli $-2.392.307 Испаднат
54 A-87 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 2958 Pipirelli $7.079.088 Задржи група
53 A-87 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 7688 Pipirelli $19.837.000 Задржи група
52 A-87 15 0 1 0 0 12 17 0.71 QF ? Pipirelli $18.682.852 Задржи група
51 A-87 14 0 1 0 0 8 17 0.47 - ? Pipirelli $12.729.025 Задржи група
50 R-181 4 0 8 0 0 72 17 4.24 SF ? Pipirelli $2.245.191 Промовиран
49 A-53 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1742 Pipirelli $-8.601.217 Испаднат
48 R-119 2 6 11 6 0 116 17 6.82 W 1749 Pipirelli $13.381.291 Промовиран
47 R-119 10 0 1 0 1 23 17 1.35 R1 ? Pipirelli $-24.231.121 Задржи група
46 A-93 27 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Pipirelli $3.748.840 Испаднат
45 R-130 3 2 5 2 3 61 17 3.59 QF ? Pipirelli $13.827.717 Промовиран
44 A-78 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $5.737.437 Испаднат
43 R-176 3 2 7 0 0 79 17 4.65 F ? Pipirelli $13.115.874 Промовиран
42 A-10 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-4.379.281 Испаднат
41 A-10 10 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 1163 Pipirelli $7.101.707 Задржи група
40 R-54 3 2 5 0 1 76 17 4.47 F 2424 Pipirelli $2.653.962 Промовиран
39 A-52 31 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-24.926.617 Испаднат
38 R-130 5 0 2 0 0 58 17 3.41 R2 2231 Pipirelli $8.608.941 Промовиран*
37 R-130 7 0 1 0 0 28 12 2.33 - - Pipirelli $1.781.641 Задржи група