Профил на менаџерот: Jerome Chambon

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jerome Chambon
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 21, 2013
Последна интеракција: Јан 25 2020, 15:34:04
Постови на форумот:10  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (307)
Освоени поени:0 (596)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (37)
Пол-позиции:0 (10)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: - (1.94)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(51/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jerome Chambon Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 6
Број на најавувања:2572
Време поминато на ГПРО:329.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Jerome Chambon (Последна обнова: Јун 27 2019, 20:20:03)
• Nombre de GP 281
• Nombre de Points 589
• Victoires 10
• Podiums 36
• Pôles position 10
• Meilleurs tours 12
• Hattricks (0)

• Premières courses : S37 R6 Rookie
• Premières courses dans les points : S43 R4 Rookie
• Premières victoires : S45 R1 Rookie
• Saisons GPRO : 23
• Saisons Rookie : 21 (Meilleur classement : 1)
• Saisons Amateur :2 (Meilleur classement : 33)
• Saisons Pro : 0 (Meilleur classement : )
• Saisons Elite : 0 (Meilleur classement : )

Titres :
• 0 titre
• 0 fois vice-champion
• 1 fois troisième
• 2 promotion
• 2 relégation

Coupe :
• Victoire en Cup : 1
• Finaliste de la Cup : 2
• Demi finaliste de la Cup : 1
• Quart de finaliste de la Cup : 6
• Round 2 de la Cup : 6
• Round 1 de la Cup : 3

Team :
• les démons de l'asphalte FR.11
• Les Zeros Ter (depuis la saison 69)