Профил на менаџерот: Douglas Da Silva

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Douglas Da Silva
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 31, 2013
Последна интеракција: Јул 28 2018, 21:13:01
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (39)
Освоени поени:0 (40)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (1)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.03)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

3% отклучени

(10/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Douglas Da Silva Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 9
Број на најавувања:149
Време поминато на ГПРО:24.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
66-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 R-95 13 0 0 0 0 7 6 1.17 - 7148 Pipirelli $2.136.114 Задржи група
45-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
44 A-9 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $11.997.500 Пензиониран
43 R-79 7 0 1 0 1 28 12 2.33 SF - Pipirelli $17.788.500 Промовиран
42 R-79 19 0 0 0 1 0 2 0 - - Pipirelli $18.581.978 Задржи група
39-41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 R-410 16 0 0 0 0 5 9 0.56 R2 - Pipirelli $25.482.814 Задржи група
37 R-410 25 0 0 0 0 0 9 0 - - Pipirelli $37.139.520 Задржи група