Профил на менаџерот: Sergio Maggessi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sergio Maggessi
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 31, 2013
Последна интеракција: Апр 3 2020, 21:53:41
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (462)
Освоени поени:1 (863)
Победи:0 (17)
Подиуми:0 (66)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 0.14 (1.87)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 9, 2019)
Достигнувања:

17% отклучени

(60/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sergio Maggessi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 48, Трка 1
Број на најавувања:4312
Време поминато на ГПРО:742.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 30
Позиција во сезоната:21
Пари: $??.???.???
Возач: Marco de Cesaris (122)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:30
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Exploradores do Vacuo
Екипен пласман:56
Поени на тимот:180.5335

Спонзори

Kyosera (A30) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-30 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1930 Pipirelli $5.907.061 Задржи група
73 A-30 7 2 3 0 1 48 17 2.82 SF 1238 Pipirelli $41.034.938 Задржи група
72 A-30 16 0 0 0 0 15 16 0.94 R2 4091 Pipirelli $28.469.124 Задржи група
71 A-30 7 1 3 0 0 46 16 2.88 F 3752 Pipirelli $30.586.368 Задржи група
70 A-30 9 0 0 0 0 22 17 1.29 R1 1893 Pipirelli $7.835.506 Задржи група
69 A-30 19 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 1876 Pipirelli $20.612.048 Задржи група
68 A-30 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1463 Pipirelli $16.465.772 Задржи група
67 A-30 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 1891 Pipirelli $21.884.888 Задржи група
66 A-30 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 2609 Pipirelli $13.927.435 Задржи група
65 P-14 33 0 0 0 0 0 17 0 - 1165 Dunnolop $-4.327.810 Испаднат
64 A-4 5 1 4 8 1 67 17 3.94 QF 683 Pipirelli $46.775.746 Промовиран*
63 A-117 8 0 0 0 0 27 17 1.59 R1 2791 Pipirelli $38.746.054 Задржи група
62 A-117 9 0 1 3 0 32 17 1.88 QF 1927 Pipirelli $71.457.506 Задржи група
61 A-117 6 0 5 0 0 41 16 2.56 R2 4180 Pipirelli $44.637.799 Задржи група
60 P-21 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 1287 Yokomama $20.298.416 Испаднат
59 A-36 3 2 7 0 0 70 17 4.12 R2 919 Pipirelli $23.338.189 Промовиран
58 A-36 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 2246 Pipirelli $9.935.553 Задржи група
57 A-36 4 2 6 0 0 73 17 4.29 SF 959 Pipirelli $45.385.786 Задржи група
56 A-36 5 0 5 0 0 51 17 3 SF 1555 Pipirelli $33.748.143 Задржи група
55 P-4 35 0 0 0 0 0 16 0 R2 4405 Dunnolop $15.605.935 Испаднат
54 A-71 1 8 10 0 2 111 17 6.53 QF 3562 Pipirelli $39.949.523 Промовиран
53 A-71 6 0 3 1 0 32 17 1.88 SF 989 Pipirelli $58.474.085 Задржи група
52 A-71 6 0 2 0 0 34 17 2 QF ? Pipirelli $25.371.591 Задржи група
51 A-71 11 0 2 0 1 22 17 1.29 R1 ? Pipirelli $9.321.680 Задржи група
50 A-71 11 0 0 0 0 20 17 1.18 R2 1673 Pipirelli $32.214.105 Задржи група
49 R-316 2 1 11 3 0 105 17 6.18 SF 1949 Pipirelli $25.268.380 Промовиран
48 R-316 8 0 4 0 0 32 17 1.88 QF ? Pipirelli $-32.587.412 Задржи група