Профил на менаџерот: Sasa Kuzmanovic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Sasa Kuzmanovic
Држава: Србија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Авг 3, 2013
Последна интеракција: Вчера во 21:26:26
Постови на форумот:0  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (756)
Освоени поени:0 (1429)
Победи:0 (41)
Подиуми:0 (128)
Пол-позиции:0 (44)
Најбрзи круга:0 (27)
Просечно поени/трка: - (1.89)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

35% отклучени

(131/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sasa Kuzmanovic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:Natasa Kuzmanovic

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 10
Број на најавувања:4745
Време поминато на ГПРО:1175.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 40
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Valeos (R40) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 R-40 4 1 7 3 7 81 14 5.79 QF 4790 Pipirelli $-3.005.907 Задржи група
87 A-63 33 0 0 0 0 0 6 0 R2 6631 Pipirelli $-2.228.361 Пензиониран
86 A-63 22 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 4671 Pipirelli $6.296.887 Задржи група
85 R-5 2 6 13 10 6 113 15 7.53 F 4567 Pipirelli $11.383.175 Промовиран
84 R-5 5 1 6 1 2 55 10 5.5 R1 6097 Pipirelli $11.557.759 Задржи група
83 A-64 34 0 0 0 0 0 14 0 R1 5226 Pipirelli $10.701.665 Испаднат
82 R-54 1 7 16 7 2 139 17 8.18 W 2268 Pipirelli $7.874.412 Промовиран
81 A-5 28 0 0 0 0 0 8 0 R1 7207 Pipirelli $-9.728.768 Пензиониран
80 R-82 2 6 14 7 6 134 17 7.88 F 3679 Pipirelli $15.644.983 Промовиран
79 R-82 6 0 4 0 2 42 10 4.2 R2 6801 Pipirelli $-65.581 Задржи група
78 A-37 28 0 0 0 0 0 5 0 R2 7845 Pipirelli $-15.620.234 Пензиониран
77 A-37 18 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 1479 Pipirelli $7.015.804 Задржи група
76 A-37 13 0 0 1 0 11 17 0.65 R2 1386 Pipirelli $7.664.614 Задржи група
75 A-37 18 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 1873 Pipirelli $4.065.370 Задржи група
74 A-37 21 0 0 0 0 0 16 0 R1 3732 Pipirelli $10.924.499 Задржи група
73 A-37 14 0 0 0 0 11 16 0.69 QF 4064 Pipirelli $12.506.683 Задржи група
72 A-37 10 0 1 0 0 25 17 1.47 R2 1318 Pipirelli $6.482.756 Задржи група
71 A-37 27 0 0 0 0 0 15 0 - 5061 Pipirelli $17.464.604 Задржи група
70 R-103 3 1 7 3 0 75 15 5 F 5738 Pipirelli $32.530.982 Промовиран
69 R-103 5 0 4 0 0 50 17 2.94 R2 3725 Pipirelli $-11.484.684 Задржи група
68 R-103 7 0 2 5 1 45 14 3.21 SF 6115 Pipirelli $18.432.036 Задржи група
67 A-24 30 0 0 0 0 0 11 0 R1 7353 Pipirelli $-4.072.897 Испаднат
66 A-24 32 0 0 0 0 0 16 0 - 4192 Pipirelli $8.609.982 Задржи група
65 A-24 29 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2275 Pipirelli $11.482.142 Задржи група
64 A-100 24 0 0 0 0 2 12 0.17 R1 6695 Pipirelli $6.834.500 Задржи група
63 A-100 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 5943 Pipirelli $22.353.123 Задржи група
62 A-100 22 0 0 0 0 0 16 0 R1 4313 Pipirelli $4.950.560 Задржи група
61 A-100 22 0 0 0 0 0 14 0 R2 6555 Pipirelli $6.165.163 Задржи група
60 A-100 20 0 0 0 0 3 14 0.21 R1 6116 Pipirelli $3.053.156 Задржи група
59 A-100 14 0 0 0 0 6 13 0.46 R1 6581 Pipirelli $8.033.424 Задржи група
58 A-100 28 0 0 0 0 0 10 0 R2 7691 Pipirelli $13.540.358 Задржи група
57 A-100 21 0 0 0 0 0 13 0 R1 6813 Pipirelli $27.942.356 Задржи група
56 R-26 5 2 3 0 1 62 14 4.43 QF 6768 Pipirelli $8.143.772 Промовиран
55 A-30 24 0 0 0 0 0 10 0 R1 8380 Pipirelli $-47.690.225 Испаднат
54 A-30 21 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 4409 Pipirelli $5.955.841 Задржи група
53 A-30 19 0 0 0 0 5 15 0.33 - 5805 Pipirelli $7.237.379 Задржи група
52 A-30 32 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $9.138.420 Задржи група
51 A-30 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $7.288.793 Задржи група
50 A-30 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $9.482.606 Задржи група
49 R-300 3 0 6 0 0 63 17 3.71 SF ? Pipirelli $6.060.698 Промовиран
48 A-88 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $5.105.633 Испаднат
47 A-88 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1128 Pipirelli $2.009.867 Задржи група
46 A-88 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1621 Pipirelli $6.847.579 Задржи група
45 R-4 1 10 14 7 0 134 16 8.38 SF - Pipirelli $10.159.411 Промовиран
44 A-78 34 0 0 0 0 0 17 0 - 2310 Pipirelli $7.749.118 Испаднат
43 R-282 5 0 7 0 0 85 16 5.31 R2 - Pipirelli $7.535.475 Промовиран*
42 A-83 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $8.641.036 Испаднат
41 R-280 1 7 14 0 0 131 17 7.71 SF 2097 Pipirelli $28.229.386 Промовиран
40 A-99 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 1848 Pipirelli $3.823.828 Испаднат
39 R-314 2 0 8 0 0 85 17 5 R2 2415 Pipirelli $22.180.319 Промовиран
38 R-314 8 0 1 0 0 33 17 1.94 R2 ? Pipirelli $5.328.634 Задржи група
37 R-314 15 0 0 0 0 10 8 1.25 - - Pipirelli $13.921.480 Задржи група