Профил на менаџерот: Pablo Lopez

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Pablo Lopez
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 5, 2013
Последна интеракција: Јул 3 2020, 21:52:07
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (666)
Освоени поени:3 (969)
Победи:0 (25)
Подиуми:0 (68)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: 0.2 (1.45)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(85/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pablo Lopez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 11
Број на најавувања:1983
Време поминато на ГПРО:1479.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 89
Позиција во сезоната:25
Пари: $??.???.???
Возач: Giovanni Montin (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: PAMPA GP
Екипен пласман:276
Поени на тимот:225.0665

Спонзори

Guccie (R109) - 6 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-89 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 2169 Pipirelli $11.592.744 Задржи група
74 A-89 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2270 Pipirelli $5.609.464 Задржи група
73 R-109 3 1 8 0 2 88 17 5.18 QF 4233 Pipirelli $25.184.518 Промовиран
72 R-109 6 0 1 0 0 39 17 2.29 R1 3557 Pipirelli $47.504.138 Задржи група
71 R-109 7 0 1 0 0 45 17 2.65 QF 3115 Pipirelli $6.904.406 Задржи група
70 A-15 17 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1445 Pipirelli $-493.587 Испаднат
69 A-15 30 0 0 0 0 0 17 0 - 2155 Pipirelli $7.708.709 Задржи група
68 R-158 3 0 6 0 2 77 17 4.53 SF 2946 Pipirelli $26.755.255 Промовиран
67 R-158 9 0 0 0 0 20 17 1.18 QF 4608 Pipirelli $60.188.080 Задржи група
66 A-11 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2104 Pipirelli $-2.229.077 Испаднат
65 A-11 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 1284 Pipirelli $45.635.312 Задржи група
64 A-11 18 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 4200 Pipirelli $45.173.781 Задржи група
63 A-111 9 0 0 0 0 19 17 1.12 QF 1278 Pipirelli $99.819.315 Задржи група
62 A-111 16 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 1462 Pipirelli $62.036.255 Задржи група
61 A-111 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 2119 Pipirelli $33.833.004 Задржи група
60 R-106 1 10 14 7 5 136 17 8 W 2995 Pipirelli $32.959.637 Промовиран
59 A-72 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 1889 Pipirelli $-8.765.394 Испаднат
58 A-72 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2349 Pipirelli $6.071.385 Задржи група
57 A-72 18 0 0 0 0 5 17 0.29 F 1822 Pipirelli $31.743.664 Задржи група
56 A-72 19 0 0 0 0 11 17 0.65 W 1949 Pipirelli $20.879.474 Задржи група
55 A-72 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1474 Pipirelli $42.565.393 Задржи група
54 A-72 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1331 Pipirelli $13.298.066 Задржи група
53 A-72 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2744 Pipirelli $7.804.523 Задржи група
52 A-72 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $1.232.831 Задржи група
51 R-49 1 8 15 1 3 138 17 8.12 W 1459 Pipirelli $19.290.175 Промовиран
50 A-111 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $-7.048.956 Испаднат
49 A-111 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $555.404 Задржи група
48 A-111 25 0 0 0 0 0 16 0 QF - Pipirelli $6.112.445 Задржи група
47 A-111 4 1 3 0 1 46 17 2.71 R1 ? Pipirelli $24.331.408 Задржи група
46 A-111 11 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 1044 Pipirelli $18.775.748 Задржи група
45 A-111 12 0 1 0 0 9 17 0.53 QF ? Pipirelli $3.556.232 Задржи група
44 A-111 8 0 0 0 0 26 17 1.53 QF 778 Pipirelli $34.377.113 Задржи група
43 A-111 10 1 2 0 0 28 17 1.65 SF 956 Pipirelli $33.420.461 Задржи група
42 A-111 6 0 2 0 0 28 17 1.65 QF 674 Pipirelli $45.256.547 Задржи група
41 A-111 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $21.388.698 Задржи група
40 A-111 6 0 1 1 0 40 17 2.35 QF 828 Pipirelli $45.346.222 Задржи група
39 A-111 7 3 3 0 2 33 17 1.94 R1 1252 Pipirelli $50.911.643 Задржи група
38 R-196 2 1 10 0 3 98 17 5.76 W ? Pipirelli $22.358.722 Промовиран
37 R-196 14 0 0 0 0 6 7 0.86 - - Pipirelli $20.617.175 Задржи група