Профил на менаџерот: Guillaume Denoy

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Guillaume Denoy
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 7, 2013
Последна интеракција: Вчера во 22:02:23
Постови на форумот:329  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (703)
Освоени поени:0 (871)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (73)
Пол-позиции:0 (47)
Најбрзи круга:0 (34)
Просечно поени/трка: 0 (1.24)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

33% отклучени

(119/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Guillaume Denoy Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 11
Број на најавувања:9219
Време поминато на ГПРО:2934.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 84
Позиција во сезоната:30
Пари: $??.???.???
Возач: Adrian Bell (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Indianapolis Motor Speedway
Екипен пласман:501
Поени на тимот:18.4

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
78 A-84 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 5250 Pipirelli $3.632.970 Задржи група
77 A-84 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 4488 Pipirelli $2.945.463 Задржи група
76 A-84 13 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 2633 Pipirelli $16.961.545 Задржи група
75 A-84 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2086 Pipirelli $5.271.879 Задржи група
74 A-84 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2610 Pipirelli $8.976.628 Задржи група
73 A-84 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 3126 Pipirelli $3.672.121 Задржи група
72 P-4 37 0 0 0 0 0 15 0 - 4965 Yokomama $678.359 Испаднат
71 P-4 20 0 1 0 1 8 17 0.47 - 940 Yokomama $7.487.760 Задржи група
70 P-4 26 0 1 0 0 6 17 0.35 - 836 Yokomama $11.172.733 Задржи група
69 A-84 5 2 8 3 3 84 17 4.94 F 817 Pipirelli $7.280.050 Промовиран*
68 A-84 5 1 2 6 0 38 17 2.24 QF 1863 Pipirelli $12.471.709 Задржи група
67 A-84 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 4892 Pipirelli $11.168.901 Задржи група
66 R-50 1 10 14 16 5 138 17 8.12 F 1947 Pipirelli $8.669.494 Промовиран
65 R-50 9 0 0 0 0 18 17 1.06 R1 5139 Pipirelli $-20.777.891 Задржи група
64 A-47 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 4123 Pipirelli $9.282.783 Испаднат
63 A-47 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 3975 Pipirelli $12.686.483 Задржи група
62 P-11 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 4792 Contimental $-5.291.442 Испаднат
61 P-11 25 0 0 0 1 3 17 0.18 R1 850 Contimental $6.399.367 Задржи група
60 A-85 3 5 6 1 1 87 17 5.12 SF 883 Pipirelli $1.577.500 Промовиран
59 A-85 10 0 1 3 1 25 17 1.47 R1 4486 Pipirelli $10.343.465 Задржи група
58 A-85 14 0 1 0 2 10 16 0.62 QF 6043 Pipirelli $5.897.678 Задржи група
57 A-85 14 0 0 3 0 12 17 0.71 R1 1794 Pipirelli $7.470.187 Задржи група
56 A-85 6 0 3 1 2 42 17 2.47 QF 4895 Pipirelli $20.140.554 Задржи група
55 A-85 12 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2068 Pipirelli $11.710.903 Задржи група
54 A-85 22 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 5006 Pipirelli $7.655.672 Задржи група
53 A-85 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1847 Pipirelli $19.529.819 Задржи група
52 A-85 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $12.062.230 Задржи група
51 A-85 24 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Pipirelli $15.193.729 Задржи група
50 A-85 19 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Pipirelli $4.086.624 Задржи група
49 P-19 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $-21.747.927 Испаднат
48 A-121 3 0 9 0 1 83 17 4.88 F ? Pipirelli $12.460.118 Промовиран
47 A-121 21 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $8.569.194 Задржи група
46 A-121 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $6.929.288 Задржи група
45 A-121 24 0 0 0 1 4 17 0.24 - 1943 Pipirelli $3.807.120 Задржи група
44 A-121 12 0 2 0 1 15 17 0.88 QF ? Pipirelli $8.367.246 Задржи група
43 A-121 7 0 3 1 2 29 17 1.71 R2 ? Pipirelli $3.859.896 Задржи група
42 A-121 4 1 5 0 4 58 17 3.41 SF ? Pipirelli $10.075.179 Задржи група
41 A-121 24 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1572 Pipirelli $9.360.551 Задржи група
40 A-121 6 1 4 2 2 37 17 2.18 R2 ? Pipirelli $9.672.533 Задржи група
39 R-214 3 0 10 11 2 100 17 5.88 SF ? Pipirelli $18.598.215 Промовиран
38 R-214 11 0 2 0 3 23 17 1.35 QF ? Pipirelli $-37.799.571 Задржи група
37 R-214 14 0 1 0 1 8 7 1.14 - - Pipirelli $-1.775.394 Задржи група