Профил на менаџерот: Francisco Romero

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Francisco Romero
Држава: Шпанија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Окт 25, 2008
Последна интеракција: Авг 12 2021, 22:35:22
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (171)
Освоени поени:0 (286)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (22)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.67)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 15, 2014)
Достигнувања:

5% отклучени

(18/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Francisco Romero Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 11, Трка 14
Број на најавувања:1126
Време поминато на ГПРО:316 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
82 R-9 18 0 0 0 0 0 7 0 R2 7594 Pipirelli $19.907.747 Задржи група
81 R-9 10 0 1 0 0 14 12 1.17 R1 6624 Pipirelli $-3.411.884 Задржи група
44-80 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 A-69 39 0 0 0 0 0 10 0 - - Pipirelli $-14.144.819 Испаднат
42 R-12 6 0 5 1 0 58 16 3.62 R2 - Pipirelli $960.336 Промовиран*
20-41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
19 A-43 39 0 0 0 0 0 5 0 R1 - Pipirelli $-1.928.762 Пензиониран
18 R-223 5 0 6 0 0 69 16 4.31 QF - Pipirelli $13.277.916 Промовиран*
17 R-223 7 1 3 0 0 41 17 2.41 QF ? Pipirelli $14.753.362 Задржи група
16 A-42 36 0 0 0 0 0 17 0 QF ? blank $478.988 Испаднат
15 A-42 21 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? blank $6.466.957 Задржи група
14 A-42 17 0 0 0 1 6 17 0.35 - ? blank $8.020.760 Задржи група
13 R-74 2 2 7 1 1 77 17 4.53 - 558 blank $16.511.537 Промовиран
12 R-74 12 0 0 1 0 19 17 1.12 - ? blank $-16.088.671 Задржи група
11 R-74 27 0 0 0 0 0 3 0 - - blank $6.947.846 Задржи група