Профил на менаџерот: Henrique Hughes Paunero

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Henrique Hughes Paunero
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 14, 2013
Последна интеракција: Денес во 02:52:39
Постови на форумот:1290  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (664)
Освоени поени:0 (1017)
Победи:0 (32)
Подиуми:0 (78)
Пол-позиции:0 (27)
Најбрзи круга:0 (21)
Просечно поени/трка: - (1.53)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 3, 2017)
Достигнувања:

34% отклучени

(122/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Henrique Hughes Paunero Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:henriquealess

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 13
Број на најавувања:18188
Време поминато на ГПРО:8157.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 14
Позиција во сезоната:39
Пари: $?.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:23
Гуми: blank
Име на тим: Racing Kratos Alpha
Екипен пласман:57
Поени на тимот:0

Спонзори

Ebbon-Decs (M2) - 12 трки
WalMarket (M2) - 3 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 M-2 23 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 712 Yokomama $-7.734.078 Испаднат
75 Elite 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 30 Contimental $24.216.945 Испаднат
74 M-2 1 2 8 5 1 90 17 5.29 W 20 Dunnolop $49.967.958 Промовиран
73 M-2 6 0 2 0 0 33 17 1.94 QF 46 Yokomama $43.663.890 Задржи група
72 M-2 18 0 0 0 1 12 17 0.71 R1 87 Yokomama $32.381.192 Задржи група
71 P-21 1 4 6 8 2 88 17 5.18 W 125 Yokomama $53.362.417 Промовиран
70 P-21 11 0 2 0 1 15 17 0.88 - 597 Yokomama $53.381.431 Задржи група
69 A-52 1 7 12 8 4 114 17 6.71 W 760 Pipirelli $140.793.568 Промовиран
68 A-52 6 2 3 1 0 36 17 2.12 SF 1442 Pipirelli $158.188.335 Задржи група
67 A-52 8 1 1 0 0 32 17 1.88 R2 1091 Pipirelli $139.357.368 Задржи група
66 A-52 7 1 2 0 0 31 17 1.82 R2 2286 Pipirelli $94.947.499 Задржи група
65 P-14 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 650 Dunnolop $20.575.534 Испаднат
64 M-2 40 0 0 0 0 0 17 0 - 674 Yokomama $28.213.844 Испаднат
63 M-2 18 0 1 0 0 9 17 0.53 - 293 Yokomama $16.304.269 Задржи група
62 M-2 21 1 1 0 2 15 17 0.88 R1 132 Dunnolop $19.635.101 Задржи група
61 M-2 22 0 0 0 1 5 17 0.29 - 230 Dunnolop $22.876.743 Задржи група
60 P-9 5 2 5 0 1 76 17 4.47 QF 94 Dunnolop $25.459.260 Промовиран*
59 P-9 6 1 2 0 2 41 17 2.41 QF 163 Dunnolop $21.595.561 Задржи група
58 P-9 5 2 3 0 0 33 17 1.94 R2 212 Dunnolop $22.985.973 Задржи група
57 P-9 18 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 557 Dunnolop $20.087.709 Задржи група
56 P-9 18 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 395 Dunnolop $25.142.034 Задржи група
55 A-43 2 5 10 5 2 91 17 5.35 QF 1472 Pipirelli $159.024.968 Промовиран
54 A-43 13 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 1193 Pipirelli $91.140.471 Задржи група
53 A-43 13 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1975 Pipirelli $81.840.117 Задржи група
52 A-43 14 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $37.403.788 Задржи група
51 A-43 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $14.679.174 Задржи група
50 A-43 9 1 2 0 0 24 16 1.5 R1 - Pipirelli $3.472.743 Задржи група
49 A-43 16 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 1146 Pipirelli $19.329.093 Задржи група
48 A-43 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1482 Pipirelli $18.855.659 Задржи група
47 A-43 9 1 3 0 0 32 17 1.88 QF 1511 Pipirelli $11.872.626 Задржи група
46 A-43 11 0 2 0 1 19 16 1.19 R1 - Pipirelli $16.168.182 Задржи група
45 A-43 20 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 - Pipirelli $20.184.074 Задржи група
44 A-43 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1674 Pipirelli $66.263.313 Задржи група
43 A-43 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $61.211.731 Задржи група
42 A-43 19 0 0 0 0 6 17 0.35 - 1416 Pipirelli $30.528.942 Задржи група
41 R-138 5 0 4 0 0 50 17 2.94 R2 2811 Pipirelli $23.896.806 Промовиран
40 A-37 39 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $4.844.693 Испаднат
39 R-359 3 2 5 0 3 66 17 3.88 SF 1958 Pipirelli $12.677.699 Промовиран
38 R-359 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 2897 Pipirelli $4.432.228 Задржи група
37 R-359 26 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $3.151.422 Задржи група