Профил на менаџерот: Henrique Hughes Paunero

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Henrique Hughes Paunero
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 14, 2013
Последна интеракција: Фев 27 2021, 21:41:57
Постови на форумот:1450  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (726)
Освоени поени:29 (1127)
Победи:0 (36)
Подиуми:1 (87)
Пол-позиции:2 (32)
Најбрзи круга:0 (21)
Просечно поени/трка: 2.64 (1.55)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 3, 2017)
Достигнувања:

37% отклучени

(130/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Henrique Hughes Paunero Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:henriquealess

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 13
Број на најавувања:19838
Време поминато на ГПРО:8789.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 25
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Stephen Love (126)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:25
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Racing Kratos Alpha
Екипен пласман:76
Поени на тимот:253.6666

Спонзори

WalMarket (A57) - 29 трки
Vuarnets (A57) - 22 трки
Poema (A57) - 14 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Henrique Hughes Paunero (Последна обнова: Сеп 20 2020, 01:32:55)
Mi primer entrevista

Video entrevista a Henrique Hughes Paunero

Esperando q la próxima entrevista sea con la copa en brazos!!!