Профил на менаџерот: Jean Dumont

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Jean Dumont
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 15, 2013
Последна интеракција: Авг 6 2017, 08:15:35
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (301)
Освоени поени:0 (574)
Победи:0 (26)
Подиуми:0 (46)
Пол-позиции:0 (41)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: - (1.91)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 14, 2013)
Достигнувања:

29% отклучени

(101/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jean Dumont Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 13
Број на најавувања:2541
Време поминато на ГПРО:426.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
59-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 R-29 24 0 0 0 0 0 0 - R1 11392 Pipirelli $27.048.000 Задржи група
57 R-29 17 0 0 0 0 0 0 - R1 11680 Pipirelli $15.372.000 Задржи група
56 A-32 36 0 0 0 0 0 0 - - 12559 Pipirelli $-16.066.040 Пензиониран
55 P-11 37 0 0 0 0 0 13 0 R1 8008 Avonn $14.357.955 Испаднат
54 P-11 18 0 0 0 0 8 15 0.53 R2 5449 Dunnolop $24.389.594 Задржи група
53 A-29 3 5 9 7 2 90 17 5.29 F 4283 Pipirelli $69.755.705 Промовиран
52 A-29 11 0 0 5 0 16 17 0.94 R1 958 Pipirelli $62.827.533 Задржи група
51 A-29 8 1 2 2 2 28 16 1.75 QF - Pipirelli $102.220.225 Задржи група
50 P-7 36 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Avonn $42.731.752 Испаднат
49 P-7 22 0 0 1 1 7 16 0.44 R2 - Dunnolop $40.744.267 Задржи група
48 A-21 1 5 8 16 5 85 17 5 SF 529 Pipirelli $54.692.858 Промовиран
47 A-21 5 2 3 4 1 35 17 2.06 R1 787 Pipirelli $46.965.913 Задржи група
46 A-21 11 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 867 Pipirelli $54.317.110 Задржи група
45 R-184 5 3 4 0 0 71 17 4.18 W 2254 Pipirelli $93.187.214 Промовиран*
44 A-101 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $30.423.465 Испаднат
43 A-101 13 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 1233 Pipirelli $39.252.536 Задржи група
42 A-101 6 2 4 0 4 46 17 2.71 QF ? Pipirelli $52.155.468 Задржи група
41 A-101 15 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $39.424.161 Задржи група
40 A-101 24 0 1 0 0 6 17 0.35 SF ? Pipirelli $18.843.431 Задржи група
39 R-393 1 8 10 5 0 108 17 6.35 W ? Pipirelli $33.258.937 Промовиран
38 R-393 9 0 2 1 0 26 17 1.53 R2 ? Pipirelli $-12.363.223 Задржи група
37 R-393 14 0 0 0 0 5 5 1 - - Pipirelli $7.294.599 Задржи група