Профил на менаџерот: Krasimir Nanchev

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Krasimir Nanchev
Држава: Бугарија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 15, 2013
Последна интеракција: Вчера во 11:54:38
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (744)
Освоени поени:20 (1487)
Победи:0 (41)
Подиуми:2 (124)
Пол-позиции:0 (45)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: 4 (2)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 19, 2014)
Достигнувања:

37% отклучени

(135/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Krasimir Nanchev Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:kasopa73

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 13
Број на најавувања:15269
Време поминато на ГПРО:4658.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 7
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Paul Hunt (139)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:18
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ThE InViSiBLe ReBiRTH
Екипен пласман:203
Поени на тимот:82.4499

Спонзори

Oranges (A7) - 20 трки
Lears (R19) - 14 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-7 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1729 Pipirelli $100.304.990 Задржи група
82 A-7 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 5177 Pipirelli $118.668.798 Задржи група
81 R-19 2 2 9 2 1 91 17 5.35 SF 2616 Pipirelli $42.012.952 Промовиран
80 R-19 8 0 1 0 0 35 17 2.06 R2 3260 Pipirelli $-30.688.275 Задржи група
79 R-19 8 0 1 0 0 32 17 1.88 R1 3206 Pipirelli $-26.924.400 Задржи група
78 R-19 11 0 1 1 0 14 17 0.82 R1 3993 Pipirelli $-30.067.967 Задржи група
77 R-19 18 0 0 0 0 0 1 0 - 7936 Pipirelli $-19.437.999 Задржи група
76 P-19 40 0 0 0 0 0 0 - - 9440 Avonn $-32.175.560 Пензиониран
75 M-4 34 0 0 0 0 0 15 0 R2 4232 Yokomama $-27.470.562 Испаднат
74 M-4 16 1 1 0 1 10 17 0.59 R1 1046 Contimental $15.790.905 Задржи група
73 M-4 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 249 Badyear $65.256.377 Задржи група
72 P-5 1 5 10 6 0 100 17 5.88 F 99 Badyear $50.571.438 Промовиран
71 P-5 4 0 5 0 0 42 17 2.47 R2 2444 Badyear $78.970.104 Задржи група
70 A-60 1 12 14 14 0 144 17 8.47 W 516 Pipirelli $115.396.476 Промовиран
69 A-60 9 1 1 0 0 25 17 1.47 R2 2547 Pipirelli $74.838.945 Задржи група
68 A-60 11 0 0 0 0 23 17 1.35 R2 1379 Pipirelli $78.793.925 Задржи група
67 A-60 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2087 Pipirelli $44.054.861 Задржи група
66 P-18 36 0 0 0 0 0 17 0 - 7180 Pipirelli $44.160.496 Испаднат
65 M-2 6 0 3 0 0 32 10 3.2 QF 6582 Bridgerock $-72.626.749 Испаднат
64 Elite 32 0 0 0 0 1 17 0.06 - 1720 Badyear $26.074.363 Испаднат
63 M-1 3 1 7 7 0 74 17 4.35 SF 22 Michelini $62.893.200 Промовиран
62 M-1 13 1 1 0 0 18 17 1.06 R1 147 Badyear $91.144.167 Задржи група
61 P-9 2 2 5 1 0 70 17 4.12 F 148 Dunnolop $141.685.548 Промовиран
60 P-9 14 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 365 Badyear $100.088.399 Задржи група
59 A-121 3 1 11 1 1 94 17 5.53 QF 2771 Pipirelli $238.193.078 Промовиран
58 A-121 10 1 4 0 0 30 17 1.76 R1 1158 Pipirelli $157.794.301 Задржи група
57 A-121 26 0 0 0 0 0 17 0 - 3999 Pipirelli $121.042.578 Задржи група
56 R-6 2 1 9 4 0 81 17 4.76 F 5762 Pipirelli $101.777.436 Промовиран
55 R-6 6 0 0 0 1 41 17 2.41 QF 4307 Pipirelli $-24.202.398 Задржи група
54 Elite 36 0 0 0 0 0 12 0 R1 6801 Michelini $-98.721.458 Спец пот
53 Elite 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 601 Bridgerock $4.343.973 Задржи група
52 Elite 28 0 0 0 0 0 17 0 - 180 Contimental $23.605.572 Задржи група
51 Elite 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 233 Badyear $21.649.637 Задржи група
50 Elite 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Contimental $52.906.935 Задржи група
49 Elite 26 0 0 0 0 0 17 0 - ? Badyear $9.039.381 Задржи група
48 Elite 19 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Badyear $39.445.960 Задржи група
47 M-2 3 2 5 2 1 62 17 3.65 W 17 Dunnolop $62.094.715 Промовиран
46 M-2 9 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 66 Dunnolop $54.652.569 Задржи група
45 P-15 3 2 4 1 1 55 17 3.24 QF ? Dunnolop $80.226.807 Промовиран
44 P-15 16 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 349 Avonn $71.756.007 Задржи група
43 A-14 2 5 12 6 4 111 17 6.53 QF 460 Pipirelli $108.636.640 Промовиран
42 A-14 6 0 2 0 0 40 17 2.35 QF ? Pipirelli $48.465.135 Задржи група
41 A-14 7 2 2 0 2 34 17 2 SF ? Pipirelli $50.510.957 Задржи група
40 A-14 19 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 1575 Pipirelli $29.113.906 Задржи група
39 R-83 2 2 8 0 0 87 17 5.12 F ? Pipirelli $9.673.412 Промовиран
38 R-83 4 0 4 0 1 53 16 3.31 QF - Pipirelli $-5.176.406 Задржи група
37 R-83 23 0 0 0 1 0 5 0 - - Pipirelli $4.805.325 Задржи група