Профил на менаџерот: Roberto Burta

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Roberto Burta
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 22, 2013
Последна интеракција: Денес во 13:58:22
Постови на форумот:11  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (371)
Освоени поени:79 (1037)
Победи:5 (31)
Подиуми:7 (81)
Пол-позиции:3 (19)
Најбрзи круга:3 (20)
Просечно поени/трка: 5.27 (2.8)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

23% отклучени

(81/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Roberto Burta Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 16
Број на најавувања:2264
Време поминато на ГПРО:407.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 120
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Jason Jakes (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Yahuu (R120) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-49 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 2075 Pipirelli $-2.997.017 Испаднат
74 R-88 2 9 13 6 0 129 17 7.59 F 2525 Pipirelli $6.560.028 Промовиран
73 R-88 13 0 0 0 0 16 9 1.78 - 6596 Pipirelli $17.829.125 Задржи група
69-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
68 R-7 10 0 0 0 0 8 5 1.6 QF 9843 Pipirelli $32.406.536 Задржи група
65-67 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 R-11 7 0 1 0 0 46 15 3.07 QF 5551 Pipirelli $5.266.111 Задржи група
63 A-101 31 0 0 0 0 0 15 0 R1 5533 Pipirelli $-440.206 Испаднат
62 R-25 2 2 11 2 1 104 17 6.12 SF 4673 Pipirelli $8.498.877 Промовиран
61 R-25 7 0 0 0 0 29 7 4.14 - 7161 Pipirelli $14.810.284 Задржи група
58-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 A-67 35 0 0 0 0 0 3 0 - 10681 Pipirelli $-11.890.189 Испаднат
56 R-199 2 7 10 7 7 111 14 7.93 W 6666 Pipirelli $4.592.099 Промовиран
55 R-199 9 0 3 0 0 27 8 3.38 - 8727 Pipirelli $9.580.841 Задржи група
54 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 A-1 30 0 0 0 0 0 3 0 R1 14436 Pipirelli $-28.900.298 Испаднат
52 A-1 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $17.771.719 Задржи група
51 R-145 3 2 9 0 1 88 15 5.87 SF - Pipirelli $12.483.422 Промовиран
50 A-2 27 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-3.755.471 Испаднат
49 R-297 1 2 10 0 5 99 17 5.82 SF ? Pipirelli $4.922.642 Промовиран
48 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 A-99 36 0 0 0 0 0 4 0 R1 - Pipirelli $-9.016.919 Пензиониран
46 R-246 2 3 9 0 1 88 16 5.5 SF - Pipirelli $2.186.327 Промовиран
45 A-49 31 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $-5.321.244 Испаднат
44 R-246 3 1 4 0 0 72 17 4.24 SF ? Pipirelli $8.024.090 Промовиран
43 R-51 9 0 0 0 0 34 17 2 QF ? Pipirelli $2.960.210 Задржи група
42 R-51 13 0 0 0 0 11 17 0.65 QF ? Pipirelli $-2.584.988 Задржи група
41 R-51 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $-4.781.469 Задржи група
40 R-51 12 0 0 0 0 22 17 1.29 QF ? Pipirelli $10.893.638 Задржи група
39 R-51 7 0 2 1 1 39 17 2.29 R1 ? Pipirelli $18.858.290 Задржи група
38 R-51 14 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $8.067.720 Задржи група
37 R-51 15 0 0 0 0 6 2 3 - - Pipirelli $3.614.152 Задржи група