Профил на менаџерот: Daniel Pioner

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Renault RE60 - 1985
Име:Daniel Pioner
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 6, 2008
Последна интеракција: Јан 30 2014, 00:34:43
Постови на форумот:219  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (202)
Освоени поени:0 (373)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (34)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: - (1.85)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 21, 2009)
Достигнувања:

15% отклучени

(52/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Daniel Pioner Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 11, Трка 17
Број на најавувања:2628
Време поминато на ГПРО:896.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
31-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
30 A-54 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-7.376.202 Пензиониран
29 P-14 36 0 0 0 0 0 13 0 R2 - Dunnolop $-30.974.745 Испаднат
28 A-46 3 4 8 0 1 77 17 4.53 SF ? Pipirelli $19.388.342 Промовиран
27 A-46 17 1 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $44.246.353 Задржи група
26 R-180 3 2 6 3 4 57 17 3.35 W ? Pipirelli $27.150.244 Промовиран
25 R-180 15 0 1 0 0 6 5 1.2 - - Pipirelli $-25.497.892 Задржи група
21-24 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
20 P-15 20 0 0 0 0 3 8 0.38 R2 - Badyear $-31.359.363 Пензиониран
19 P-15 8 1 2 0 2 23 17 1.35 QF ? Dunnolop $20.982.247 Задржи група
18 P-15 13 1 2 0 0 21 17 1.24 - 228 Pipirelli $2.002.554 Задржи група
17 P-15 13 0 1 0 1 13 17 0.76 R1 ? Yokomama $15.555.233 Задржи група
16 A-45 2 4 7 0 6 66 17 3.88 SF ? blank $8.565.840 Промовиран
15 A-45 10 1 2 0 2 22 17 1.29 - ? blank $23.058.143 Задржи група
14 A-45 10 0 1 0 0 18 16 1.12 - - blank $20.775.352 Задржи група
13 R-34 9 1 1 1 0 31 14 2.21 - - blank $20.383.760 Промовиран*
12 R-34 12 0 2 0 0 23 9 2.56 - - blank $-6.514.550 Задржи група
11 R-34 27 0 0 0 0 0 1 0 - - blank $4.327.301 Задржи група