Профил на менаџерот: Mantas Ramanauskas

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Mantas Ramanauskas
Држава: Литванија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 20, 2007
Последна интеракција: Вчера во 15:22:56
Постови на форумот:481  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (1199)
Освоени поени:15 (2297)
Победи:1 (47)
Подиуми:1 (186)
Пол-позиции:0 (46)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: 5 (1.92)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 18, 2007)
Достигнувања:

36% отклучени

(126/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mantas Ramanauskas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:mantole

Основни информации

Прво ГП: Сезона 2, Трка 15
Број на најавувања:15905
Време поминато на ГПРО:4834.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 17
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Jean-Louis Philippe (147)
Технички Директор: Denis Permane (94)
Екипа во целост:41
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Lithuanian Apples Team
Екипен пласман:15
Поени на тимот:101.2666

Спонзори

Fiservice (A32) - 14 трки
Deutsche Telecomms (A32) - 16 трки
Nolen (A32) - 22 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Mantas Ramanauskas (Последна обнова: Јун 12 2018, 08:14:03)