Профил на менаџерот: Pierre Leroy

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Pierre Leroy
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 25, 2013
Последна интеракција: Денес во 18:32:00
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (226)
Освоени поени:58 (495)
Победи:5 (10)
Подиуми:6 (41)
Пол-позиции:6 (17)
Најбрзи круга:5 (13)
Просечно поени/трка: 9.67 (2.19)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(57/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pierre Leroy Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 16
Број на најавувања:2602
Време поминато на ГПРО:585.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 66
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: A.J. Hemric (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: 2cv French Team - FRA 14
Екипен пласман:255
Поени на тимот:90.8667

Спонзори

Enkie (R66) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-66 5 3 6 3 2 69 15 4.6 QF 5543 Pipirelli $12.021.405 Задржи група
73 R-66 19 0 0 0 0 0 11 0 R1 6826 Pipirelli $-20.459.131 Задржи група
72 R-66 21 0 0 0 0 0 6 0 - 7217 Pipirelli $15.137.485 Задржи група
50-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 A-124 34 0 0 0 0 0 6 0 R2 - Pipirelli $-29.857.702 Пензиониран
48 R-351 5 0 3 0 1 53 17 3.12 SF ? Pipirelli $6.339.516 Промовиран
47 R-351 6 0 5 0 0 50 11 4.55 SF - Pipirelli $-1.658.292 Задржи група
46 A-57 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $15.427.605 Испаднат
45 A-57 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $17.738.557 Задржи група
44 R-381 3 1 7 4 0 63 17 3.71 QF ? Pipirelli $28.673.359 Промовиран
43 R-381 3 0 3 0 0 57 16 3.56 SF - Pipirelli $-21.127.897 Задржи група
42 A-34 35 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-5.774.808 Испаднат
41 R-278 3 1 6 3 1 76 17 4.47 QF ? Pipirelli $19.766.018 Промовиран
40 R-278 6 0 3 0 0 42 17 2.47 SF ? Pipirelli $-9.910.592 Задржи група
39 R-278 17 0 1 1 0 6 17 0.35 QF ? Pipirelli $4.812.612 Задржи група
38 R-278 24 0 1 0 4 0 16 0 SF - Pipirelli $4.198.796 Задржи група
37 R-372 25 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $1.905.954 Задржи група