Профил на менаџерот: Leandro Sereno7

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Leandro Sereno
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 6, 2006
Последна интеракција: Вчера во 19:07:58
Постови на форумот:1291  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 7
Број на трки:3 (1212)
Освоени поени:0 (4731)
Победи:0 (152)
Подиуми:0 (416)
Пол-позиции:0 (97)
Најбрзи круга:0 (94)
Просечно поени/трка: 0 (3.9)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 17, 2007)
Достигнувања:

66% отклучени

(235/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Leandro Sereno Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Бета Сезона 5, Трка 1
Број на најавувања:15239
Време поминато на ГПРО:9044.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 2
Позиција во сезоната:29
Пари: $??.???.???
Возач: Justin Bailey (170)
Технички Директор: Charles Walkinshaw (120)
Екипа во целост:44
Гуми: Yokomama
Име на тим: Whiskey & Cigars - Old School
Екипен пласман:24
Поени на тимот:89.2333

Спонзори

Tecto (M2) - 16 трки
Wallie (M2) - 3 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Leandro Sereno (Последна обнова: Јан 22 2017, 14:54:54)
Back to the game! No serious goals, just playing for fun. :)