Профил на менаџерот: Ovidijus Gavėnia

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Ovidijus Gavėnia
Држава: Литванија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 11, 2013
Последна интеракција: Денес во 08:40:03
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (226)
Освоени поени:4 (579)
Победи:0 (13)
Подиуми:0 (46)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: 0.5 (2.56)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 2, 2016)
Достигнувања:

15% отклучени

(52/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ovidijus Gavėnia Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 3
Број на најавувања:1427
Време поминато на ГПРО:241.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Момче

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 19
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Nicolas Prost (121)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -LTU_F1-
Екипен пласман:253
Поени на тимот:120.9331

Спонзори

German Post (R138) - 6 трки
City (R138) - 31 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-19 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2065 Pipirelli $5.936.033 Задржи група
73 R-138 3 3 11 2 4 103 16 6.44 QF 4755 Pipirelli $31.983.344 Промовиран
65-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 A-97 32 0 0 0 0 0 10 0 R1 7401 Pipirelli $-13.814.797 Пензиониран
63 A-97 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2719 Pipirelli $9.157.650 Задржи група
62 R-99 4 1 6 0 2 79 17 4.65 QF 2910 Pipirelli $14.883.231 Промовиран
56-61 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 A-103 37 0 0 0 0 0 3 0 - 10867 Pipirelli $39.017.309 Пензиониран
54 R-58 3 0 7 0 1 83 16 5.19 F 5409 Pipirelli $27.926.875 Промовиран
53 A-60 34 0 0 0 0 0 12 0 R1 8023 Pipirelli $2.342.085 Испаднат
52 R-12 1 8 15 1 5 142 17 8.35 SF 1576 Pipirelli $22.460.495 Промовиран
51 R-12 6 1 3 0 0 51 17 3 R1 ? Pipirelli $4.940.563 Задржи група
50 R-12 8 0 1 0 1 32 12 2.67 - - Pipirelli $18.323.566 Задржи група
42-49 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
41 R-409 6 0 0 0 0 33 17 1.94 QF 2871 Pipirelli $14.751.374 Задржи група
40 R-409 7 0 3 0 0 43 17 2.53 QF ? Pipirelli $-9.734.273 Задржи група
39 R-409 14 0 0 0 0 8 15 0.53 R1 - Pipirelli $-11.512.200 Задржи група
38 R-409 21 0 0 0 2 1 15 0.07 - - Pipirelli $3.198.281 Задржи група