Профил на менаџерот: Sylvain Elsass

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Vad et retros (Personal livery)
Име:Sylvain Elsass
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 19, 2008
Последна интеракција: Денес во 12:34:09
Постови на форумот:601  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (1058)
Освоени поени:102 (2797)
Победи:9 (140)
Подиуми:11 (241)
Пол-позиции:9 (255)
Најбрзи круга:7 (159)
Просечно поени/трка: 9.27 (2.64)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 20, 2012)
Достигнувања:

78% отклучени

(274/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sylvain Elsass Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 8
Број на најавувања:18772
Време поминато на ГПРО:3422.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 27
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Bob Acheson (117)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ATRminator - FRA 17
Екипен пласман:425
Поени на тимот:97.3333

Спонзори

USUAG (R27) - 14 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Sylvain Elsass (Последна обнова: Фев 8 2018, 07:40:21)
Premier GP: S12 GP8 (Hungaroring) -> 15eme
Premiers points: S12 GP10 (Jerez) -> 6eme
Premier podium: S14 GP4 (Adelaide) -> 3eme
Premiere victoire: S16 GP1 (Valence, Q4)
Premiere pole: S16 GP2 (Brands Hatch, R2)
France:3ème en S16, 47.2pts
1er en S21, 55.8pts
2ème en S24, 64.8pts

Hat-tricks:
Rookie: Bucharest (S33)
Ama: Magny Cours (S16), Mugello, Suzuka, Sepang, Spa (S37)
Pro: Mexico, Istanbul (S21) New Dehli (S40)