Профил на менаџерот: Rimantas Sagatas3

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Rimantas Sagatas
Држава: Литванија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 27, 2007
Последна интеракција: Вчера во 13:27:02
Постови на форумот:3652  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 3
Број на трки:17 (1462)
Освоени поени:52 (3964)
Победи:1 (152)
Подиуми:4 (344)
Пол-позиции:2 (136)
Најбрзи круга:0 (139)
Просечно поени/трка: 3.06 (2.71)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 18, 2007)
Достигнувања:

67% отклучени

(248/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rimantas Sagatas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:agas200

Основни информации

Прво ГП: Сезона 3, Трка 1
Број на најавувања:46864
Време поминато на ГПРО:11529.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:4
Пари: $???.???.???
Возач: Justin Dumfries (230)
Технички Директор: Luca Adami (197)
Екипа во целост:59
Гуми: Hancock
Име на тим: Tiger Racing
Екипен пласман:1
Поени на тимот:900.2

Спонзори

Nestler (E) - 33 трки
Stiffany (E) - 27 трки
Parmalet (E) - 22 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Rimantas Sagatas (Последна обнова: Јун 16 2022, 20:08:53)
#Youngest Elite champion
#Proud Tiger
#Elite Press Creator

Elite Trophies:

Season 31 Champion 
Season 35 Champion
Season 87 Champion

Team Trophies:

Season 20 - Fastline Racing Team 
Season 21 - Fastline Racing Team
Season 31 - Tiger Racing
Season 32 - Tiger Racing
Season 40 - Tiger Racing
Season 59 - Tiger Racing
Season 60 - Tiger Racing
Season 62 - Tiger Racing
Season 71 - Tiger Racing
Season 78 - Tiger Racing
Season 83 - Tiger Racing
Season 84 - Tiger Racing
Season 86 - Tiger Racing
Season 87 - Tiger Racing


https://www.youtube.com/watch?v=CevxZvSJLk8