Профил на менаџерот: Níkos Mpalkámos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Níkos Mpalkámos
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 24, 2013
Последна интеракција: Денес во 14:21:19
Постови на форумот:168  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (593)
Освоени поени:22 (1230)
Победи:0 (34)
Подиуми:2 (90)
Пол-позиции:0 (30)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: 3.67 (2.07)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 10, 2014)
Достигнувања:

35% отклучени

(123/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Níkos Mpalkámos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 6
Број на најавувања:11304
Време поминато на ГПРО:2909.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 8
Позиција во сезоната:4
Пари: $???.???.???
Возач: Marco Filippi (150)
Технички Директор: Eric Mosley (91)
Екипа во целост:40
Гуми: Yokomama
Име на тим: OLYMPUS Racing
Екипен пласман:21
Поени на тимот:181.7498

Спонзори

Jean Germanior (P8) - 36 трки
Sun Microthings (A15) - 3 трки
Microcroft (A15) - 19 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 P-8 4 0 3 4 0 54 17 3.18 R2 439 Yokomama $90.884.797 Задржи група
71 P-8 6 0 1 0 0 30 17 1.76 QF 199 Yokomama $96.466.172 Задржи група
70 A-15 4 2 2 0 1 69 17 4.06 SF 866 Pipirelli $165.986.652 Промовиран
69 A-15 6 0 0 0 0 26 17 1.53 QF 897 Pipirelli $150.300.545 Задржи група
68 A-15 11 0 1 0 0 25 17 1.47 QF 1229 Pipirelli $113.943.586 Задржи група
67 A-15 5 0 3 0 0 42 17 2.47 R1 955 Pipirelli $98.751.420 Задржи група
66 A-15 7 0 2 0 0 38 17 2.24 R1 1121 Pipirelli $50.968.235 Задржи група
65 P-25 26 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 231 Dunnolop $4.258.076 Испаднат
64 M-2 15 0 0 0 1 10 17 0.59 QF 219 Dunnolop $-2.434.484 Испаднат
63 M-2 26 0 0 0 1 6 17 0.35 R2 1316 Contimental $16.668.457 Задржи група
62 M-2 10 0 1 0 1 24 17 1.41 W 51 Contimental $17.352.518 Задржи група
61 P-7 2 3 7 0 1 84 17 4.94 W 91 Contimental $59.530.061 Промовиран
60 P-7 5 0 3 0 0 45 17 2.65 R1 186 Contimental $25.201.811 Задржи група
59 P-7 8 1 2 0 0 24 17 1.41 QF 2687 Dunnolop $9.637.866 Задржи група
58 M-1 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2909 Dunnolop $10.216.785 Испаднат
57 P-13 1 4 8 6 1 83 17 4.88 F 134 Dunnolop $41.576.536 Промовиран
56 P-13 6 1 2 0 0 34 17 2 QF 151 Dunnolop $32.522.392 Задржи група
55 A-22 1 12 13 10 3 133 17 7.82 W 680 Pipirelli $71.395.121 Промовиран
54 A-22 6 0 4 0 0 47 17 2.76 R1 845 Pipirelli $79.903.818 Задржи група
53 A-22 8 0 1 0 0 25 17 1.47 R2 1400 Pipirelli $46.520.453 Задржи група
52 A-22 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $11.679.973 Задржи група
51 P-7 29 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Avonn $-990.981 Испаднат
50 P-7 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 235 Avonn $15.592.825 Задржи група
49 P-7 21 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Avonn $10.650.551 Задржи група
48 P-7 19 0 1 0 0 12 17 0.71 - 630 Avonn $12.708.940 Задржи група
47 P-7 26 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Avonn $2.723.230 Задржи група
46 A-56 1 6 11 0 5 98 17 5.76 F 631 Pipirelli $49.598.728 Промовиран
45 A-56 9 0 2 0 0 21 17 1.24 QF ? Pipirelli $8.888.356 Задржи група
44 A-56 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $113.271 Задржи група
43 P-10 36 0 0 0 0 0 14 0 - - Avonn $7.620.334 Испаднат
42 A-113 3 1 9 6 5 81 17 4.76 QF ? Pipirelli $29.153.447 Промовиран
41 A-113 7 1 2 0 0 31 17 1.82 R1 1560 Pipirelli $14.666.393 Задржи група
40 R-335 3 2 5 3 1 72 17 4.24 R2 ? Pipirelli $24.954.853 Промовиран
39 A-40 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $6.656.100 Испаднат
38 R-397 5 1 4 1 0 54 12 4.5 - - Pipirelli $9.385.602 Промовиран*