Профил на менаџерот: Uwe Jäkel

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Uwe Jäkel
Држава: Германија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Ное 23, 2008
Последна интеракција: Денес во 11:39:44
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (1243)
Освоени поени:0 (1443)
Победи:0 (41)
Подиуми:0 (111)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:0 (37)
Просечно поени/трка: 0 (1.16)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(97/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Uwe Jäkel Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 2
Број на најавувања:4660
Време поминато на ГПРО:1778 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 10
Позиција во сезоната:31
Пари: $??.???.???
Возач: Peter Vettel (103)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: F1 Diamonds
Екипен пласман:653
Поени на тимот:0

Спонзори

Lears (R19) - 44 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 R-19 4 0 6 0 1 63 17 3.71 SF 2978 Pipirelli $46.716.733 Промовиран
85 R-19 8 0 0 0 0 34 16 2.12 QF 4279 Pipirelli $-35.045.876 Задржи група
84 R-19 16 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 3869 Pipirelli $36.343.369 Задржи група
83 R-19 10 0 3 0 0 27 16 1.69 R1 4505 Pipirelli $-18.007.641 Задржи група
82 A-76 38 0 0 0 0 0 17 0 - 4246 Pipirelli $-3.884.764 Испаднат
81 A-76 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2299 Pipirelli $5.659.054 Задржи група
80 A-76 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 5948 Pipirelli $84.417.509 Задржи група
79 A-76 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2008 Pipirelli $46.953.434 Задржи група
78 A-76 32 0 0 0 0 0 17 0 - 3226 Pipirelli $74.554.571 Задржи група
77 R-92 4 2 6 4 2 74 17 4.35 SF 4655 Pipirelli $81.595.615 Промовиран
76 R-92 8 0 2 0 1 35 17 2.06 QF 4207 Pipirelli $-34.369.750 Задржи група
75 R-92 6 0 0 0 0 40 14 2.86 QF 5675 Pipirelli $-36.035.532 Задржи група
74 A-93 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2871 Pipirelli $10.654.013 Испаднат
73 A-93 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 5067 Pipirelli $37.602.157 Задржи група
72 A-93 18 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 5258 Pipirelli $49.803.646 Задржи група
71 A-93 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3839 Pipirelli $31.760.445 Задржи група
70 A-93 23 0 0 0 0 2 17 0.12 - 2415 Pipirelli $6.236.173 Задржи група
69 A-93 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4476 Pipirelli $59.615.644 Задржи група
68 A-93 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 2005 Pipirelli $35.729.909 Задржи група
67 A-93 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2652 Pipirelli $24.006.414 Задржи група
66 A-93 34 0 0 0 0 0 16 0 - 4808 Pipirelli $60.319.913 Задржи група
65 R-158 4 2 6 0 3 76 17 4.47 R2 3883 Pipirelli $69.998.344 Промовиран
64 A-90 36 0 0 0 0 0 16 0 - 4977 Pipirelli $11.137.472 Испаднат
63 A-90 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2420 Pipirelli $67.239.451 Задржи група
62 A-90 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 1994 Pipirelli $38.547.850 Задржи група
61 A-90 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 4305 Pipirelli $28.634.385 Задржи група
60 A-90 30 0 0 0 0 0 14 0 R1 6410 Pipirelli $40.805.817 Задржи група
59 A-90 25 0 0 0 0 0 12 0 R1 7087 Pipirelli $75.863.456 Задржи група
58 A-90 19 0 0 0 0 1 13 0.08 R1 6750 Pipirelli $72.562.556 Задржи група
57 A-90 22 0 0 0 0 0 15 0 R2 6203 Pipirelli $108.039.406 Задржи група
56 A-90 29 0 0 0 0 0 16 0 QF 4855 Pipirelli $110.366.002 Задржи група
55 A-90 22 0 0 0 0 0 15 0 R1 6537 Pipirelli $83.814.782 Задржи група
54 A-90 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1832 Pipirelli $83.180.669 Задржи група
53 A-90 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 7377 Pipirelli $116.541.942 Задржи група
52 A-90 29 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Pipirelli $82.593.425 Задржи група
51 R-157 3 3 8 2 0 89 17 5.24 W 2431 Pipirelli $63.995.745 Промовиран
50 R-157 9 0 1 0 1 31 13 2.38 F - Pipirelli $-35.935.681 Задржи група
49 R-157 8 0 4 0 0 39 14 2.79 QF - Pipirelli $-1.269.824 Задржи група
48 A-120 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1942 Pipirelli $52.858.398 Испаднат
47 R-270 5 2 7 0 1 68 16 4.25 R1 - Pipirelli $51.173.167 Промовиран*
46 R-270 7 3 4 0 1 41 14 2.93 R1 - Pipirelli $-19.318.921 Задржи група
45 A-83 27 0 0 0 0 0 17 0 - 2362 Pipirelli $8.761.336 Испаднат
44 A-83 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1540 Pipirelli $15.156.169 Задржи група
43 A-83 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $6.019.927 Задржи група
42 A-83 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $35.111.627 Задржи група
41 A-83 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1485 Pipirelli $26.940.163 Задржи група
40 R-221 3 4 6 0 2 68 17 4 F 1968 Pipirelli $38.089.120 Промовиран
39 R-221 5 1 5 0 5 48 16 3 R2 - Pipirelli $-10.793.433 Задржи група
38 R-221 5 1 5 0 1 51 17 3 R1 3016 Pipirelli $-16.404.855 Задржи група
37 R-221 13 1 2 0 0 19 17 1.12 R1 ? Pipirelli $-27.055.898 Задржи група
36 A-48 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $5.357.620 Испаднат
35 R-262 5 2 5 0 0 60 15 4 QF - Pipirelli $36.940.239 Промовиран*
34 R-262 6 2 4 3 6 43 17 2.53 QF ? Pipirelli $-17.819.761 Задржи група
33 R-262 10 0 1 0 2 22 17 1.29 R1 ? Pipirelli $-33.420.046 Задржи група
32 R-262 7 2 4 1 5 41 17 2.41 R1 ? Pipirelli $-24.052.566 Задржи група
31 A-10 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-34.491.156 Испаднат
30 R-105 3 2 5 0 0 59 17 3.47 QF ? Pipirelli $1.975.804 Промовиран
29 A-9 34 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $48.876.774 Испаднат
28 R-114 2 5 7 0 3 78 17 4.59 R2 ? Pipirelli $13.306.227 Промовиран
27 R-114 11 0 2 1 0 22 16 1.38 R2 - Pipirelli $-33.772.680 Задржи група
26 R-114 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $-34.139.107 Задржи група
25 R-114 8 1 3 0 2 34 17 2 R1 2169 Pipirelli $-31.910.605 Задржи група
24 A-58 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-24.593.370 Испаднат
23 A-58 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $14.352.336 Задржи група
22 R-114 1 4 6 1 1 75 17 4.41 R2 1327 Pipirelli $25.802.964 Промовиран
21 A-59 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-23.598.131 Испаднат
20 R-72 5 3 5 0 0 65 17 3.82 R1 1747 Pipirelli $19.154.074 Промовиран
19 A-10 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-49.714.790 Испаднат
18 A-10 26 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $31.996.966 Задржи група
17 A-10 15 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $49.584.768 Задржи група
16 A-10 23 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? blank $13.839.965 Задржи група
15 A-10 16 0 0 0 0 8 17 0.47 - ? blank $14.692.640 Задржи група
14 R-63 5 1 2 0 0 44 17 2.59 - 499 blank $18.220.353 Промовиран*
13 A-8 19 0 0 0 0 4 17 0.24 - 681 blank $-25.233.210 Испаднат
12 R-64 10 0 1 0 0 18 16 1.12 - - blank $2.879.908 Промовиран*