Профил на менаџерот: Nico De Koninck

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Nico De Koninck
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 26, 2008
Последна интеракција: Јан 11 2020, 01:50:38
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:1 (170)
Освоени поени:0 (267)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (19)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: 0 (1.57)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(36/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nico De Koninck Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:nicotineplijster

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 17
Број на најавувања:1362
Време поминато на ГПРО:183.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 85
Позиција во сезоната:38
Пари: $?.???.???
Возач: Marcel Vettel (104)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-85 36 0 0 0 0 0 15 0 R1 5434 Pipirelli $2.997.489 Задржи група
72 A-85 37 0 0 0 0 0 13 0 - 6145 Pipirelli $23.270.261 Задржи група
71 R-88 8 0 1 0 0 33 8 4.12 QF 8277 Pipirelli $39.565.722 Промовиран
70 R-88 12 0 0 0 0 6 5 1.2 - 7314 Pipirelli $8.164.204 Задржи група
58-69 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 R-188 20 0 0 0 0 0 6 0 R1 9734 Pipirelli $-5.006.299 Задржи група
35-56 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 R-91 19 0 0 0 0 1 4 0.25 - - Pipirelli $27.036.101 Задржи група
29-33 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
28 R-166 3 0 7 2 1 72 15 4.8 R2 - Pipirelli $-6.465.374 Задржи група
27 R-166 8 1 3 0 1 38 16 2.38 R2 - Pipirelli $-16.919.474 Задржи група
26 R-166 19 0 0 0 0 5 13 0.38 R1 - Pipirelli $23.717.359 Задржи група
25 R-166 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 ? Pipirelli $-8.102.081 Задржи група
24 R-166 26 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $7.563.759 Задржи група
22-23 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
21 R-143 29 0 0 0 0 0 4 0 R1 - Pipirelli $2.253.184 Задржи група
20 R-143 21 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $17.097.968 Задржи група
19 R-194 22 0 0 0 0 0 4 0 R2 - Pipirelli $-1.529.484 Задржи група
18 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
17 R-127 6 3 4 6 2 46 11 4.18 R2 - Pipirelli $-2.966.927 Задржи група
16 R-127 10 1 1 0 3 23 11 2.09 R1 - blank $-10.948.668 Задржи група
15 R-127 27 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $3.491.650 Задржи група
14 R-127 24 0 0 0 0 1 5 0.2 - - blank $4.566.158 Задржи група
12 R-8 25 0 0 0 0 0 4 0 - - blank $-3.716.125 Задржи група